Güncel

LG ile Huawei birleşiyor haberine LG'den açıklama!

İki mobil devinin birleşip birleşmeyeceğine dair dedikodulara LG bugün son noktayı koydu.


Söylenti ve dedikoduların bitmek bilmediği teknoloji dünyasında, Bugün ortaya atılan yeni bir dedikodu acaba mı dedirtti! Ancak LG'nin Huawei ile ortaklık kuracağı şeklinde ortaya atılan iddialar, LG tarafından bugün resmi olarak yalanlandı..

Korea Times'ta yayınlanan iddianın ardından LG'nin de "Akıllı telefon pazarına yeniden dahil olabilmek amacıyla" bir ortaklık düşünebileceğini dile getirmesi ile başlayan dedikodu furyası, yine LG'nin, Çinli firma ile herhangi bir şekilde çalışmayı düşünmediğini açıklaması ile sona erdi. 

 1387392969_29-huaweioutshineslginsmartphonemarketshareduringq3samsungandappleretainstheirposition.jpg

Firmanın açıklamalarının içerisindeki "Ne geçmişte, ne de günümüzde LG Electronic olarak Huawei ile herhangi bir konuşma gerçekleştirmedik" sözleri tartışmaya resmen nokta koydu. İşin ilginç yanı, LG gibi bir firmanın hakkında çıkan dedikodulara bu şekilde net cevap vermesi oldu zira dev firmalar genelde bu tarz konularda çoğu zaman sessiz kalmayı tercih ediyorlar.

Pek tabi LG'nin ani çıkışı, G2'nin başarısına rağmen, firmanın akıllı telefon piyasasında büyük sorunlar yaşadığı gerçeğini gizlemiyor. Firma sözcüsünün Korea Times'a yaptığı açıklama durumun ciddiyetini açıkça gözler önüne serdi; "Akıllı telefon portfolyolarımızdaki açıklar, piyasaya girdiğimiz günden beri bu pazardaki başarımızı engelleyen problemlerin başında yer alıyor. Nitekim bu duruma bir çözüm bulduk. Artık sektöre daha farklı açılardan yaklaşıyoruz." diye konuştu. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.