Güncel

LG zarar etmeye devam ediyor!

2018 yılı yavaş yavaş geride kalırken birçok firma çeyrek mali tablolarını içeren bilgileri paylaşmaya başladı. LG ise zarara giren firmalar arasında yerini aldı. İşte detaylar!

LG zarar etmeye devam ediyor!

2018 yılı yavaş yavaş geride kalırken birçok firma çeyrek mali tablolarını içeren bilgileri paylaşmaya başladı. Bu firmalardan biri olan Güney Koreli teknoloji şirketi LG, mobil bölümde yüzleri güldürmüyen bir sonuç açıkladı.

LG, mobil ve beyaz eşya tüketiminin artmasından dolayı üçüncü çeyrek dahilinde 13 milyar dolar civarında gelir umuyor. Geçen yıla oranla yüzde 15 gibi bir artış söz konusu. Faaliyet karı 450 milyon dolar beklenirken, yıl bazında ise yüzde 82 artış görülecek.

Tüm bu sonuçlar iç açıcı görünse de LG Mobile oldukça acı bir tablo ile karşılaşmış durumda. LG'nin telefon departmanı, 2018'in üçüncü çeyreğinde 123 milyon dolar zarar etti. Kötü haberler, Seul merkezli teknoloji devinin aynı dönemdeki mali sonuçlarını yayınlamasından sonra geldi.

LG zarar etmeye devam ediyor!

LG zarar etmeye devam ediyor! - Resim : 1

Bu çeyrekteki zarar ile birlikte LG Mobile, 7 çeyrektir kâr edememiş oluyor. Özellikle Çinli üreticilerin de pazarda kendine sağlam yerler bulmasıyla zor günler geçiren LG, geçtiğimiz çeyrekte de mobil bölümünde 172 milyon dolarlık zarar açıklamıştı.

Firma karlılığa geçiş içinse 5G akıllı telefon modelleri ışığında çok iddialı bir açıklama yapıyor. Kendisini 5G akıllı telefon üretecek sayılı üreticilerden birisi olarak gören LG, bu açıdan 2019 için oldukça umutlu görünüyor. 5G telefonların 2019’un ilk çeyreğinde satışlarını artıracağını söyleyen dev isim, diğer modellerdeki satışlarla beraber 2019’da kar edebilir hale gelmeyi umut ediyor. 

Yorumlar
yakup
lg g5 kullanıyom 2 sene oldu alalı donma kasma ısınma yada takılma yok gayet de memnunum tşk ederim lg firmasına ve en yakın zamanda Kar etmeye başlarlar
Cevapla
Berbat Bir Anakarta Sahip
Bir lg g2 iki lg g3 birde lg g6 da anakart problemi yaşadık telafisi olmadi birdaha da almam
Cevapla
Berbat Bir Anakarta Sahip
Bir lg g2 iki lg g3 birde lg g6 da anakart problemi yaşadık telafisi olmadi birdaha da almam
Cevapla
Alanya
Bu kafayla daha çok zarar eder. Ben sadece geniş açılı kamerası için alıyorum, alıyorum da ne zahmetlerle alıyom. G7 kaç ay oldu çıkalı. Bir ay önce hiç bir bayii de yoktu. Ne zaman gelecek bilen yoktu. Hayatımda adım atmadığım Evkur da bulabildim. Aksesuar yok. Servis kim belli değil. Şimdi bayii diyorki fiyatı düşünce getirtecem :)
Cevapla
Mahmut
Adamakıllı fiyatlandırma yapmazsan, düzgün servis çalıştırmazsan, kronik sorunlu ürün üretmeye devam edersen zararı hakediyorsun LG.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.