Güncel

LG'den korkutan karar!

Eğer alınan karar bu departmanı etkilerse LG için her şey daha da zor olacak!


G. Kore'nin en büyük iki teknoloji firmasından olan LG, mobil dünyada son üç yıldır yakaladığı ivmeyi 2013 yılı içerisinde çıkarmış olduğu LG G2 ile çok üst bir seviyeye getirdi. Yeniden tasarlanan, mühendislerin uzun bir uğraşı sonucu dünyaya gelen telefon tüm dünyada milyonlarca kullanıcının takdirini toplamış, büyük bir fan oluşturmuştu.

1385034281_koo-bon-joon.jpg

Google ile önceki haftalarda ortak bir cihaz çıkaran LG, Nexus 5 ile birlikte bu ivmeyi üst noktalara taşımıştı. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore medyasından kötü haberler geldi. Şirketin Başkan Yardımcısı Koo Bon-joon verdiğimi bir demeçte akıllı telefon pazarının çok karlı bir sektör olduğunu fakat ÇİN menşeili bazı telefon üreticilerinin son zamanlardaki girişimlerinin bizi geri çekmeye zorluyor.

1385034164_20130110-625a1525vergelargevergemediumlandscape.jpg

Şirket olarak farklı pazarlara daha fazla ağırlık vereceklerini, mobil dünyadaki çizgilerini bozmayacağını dile getirdi. Öncelik olarak Televizyon dünyasına yönelmesini beklediğimiz dev şirketin izlediği politikaya anlam vermek biraz imkansız görünüyor. Alınan bu kararın şirketin mobil ayağını ne derece etkileyecek ilerleyen aylarda hep birlikte göreceğiz. Ayrıca G2'nin bir üst modeli olmasını beklediğimiz G3 hakkında herhangi bir söylentinin olmadığını da belirtelim.

Taşlar henüz yeni yeni otururken, LG'nin bu tarz bir karar almasını doğru bulmuyoruz. Herşeyden önce söylentilerin ne kadar gerçek olduğunu da unutmamak gerek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.