Güncel

Linux Kernel 3.2 RC6 sürümü kullanıma sunuldu

Linux Kernel 3.2 RC6 sürümü Ocak ayı itibariyle kullanıcılara sunulacak.


Linux Kernel Unix benzeri işletim sistemleri içinde yer alan Linux ailesinindendir. Linux çekirdeği ilk olarak Finlandiyalı bilgisayar bilimi öğrencisi Linus Torvalds tarafından 1991 yılında tasarlanıp kullanıma sunuldu. Kısa zamanda Linux'un çevresinde toplanan geliştiriciler ve kullanıcılar diğer  projelerinden uyarladıkları kodlarla yeni bir işletim sistemi oluşturmaya başladılar. Linux Kernel'e binlerce programcı katkıda bulundu.

Linus Torvalds'ın dün yaptığı açıklama ile de Linux Kernel 3.2 için RC6 sürümünün kullanıcıların indirilmesine hazır olduğunu belirtti. Daha önceki  sürümler ile kıyaslandığında daha az güncellemeler içeren RC6, Btrfs ve CIFS için dosya sistemi güncelleleri ve ARM ile x86 tabanlı işlemciler için hata düzeltmeleri içerirken, en önemli güncelleme olarak ise swim3, i915 veya eDP benzeri sürücü değişiklikleri gösterilebilir.

Linus Torvalds, Linux Kernel 3.2 için RC7 hazırlıklarına başlarken, kötü bir durum meydana gelmediği sürece RC8 sürümünü yapmayacağını ve Kernel 3.2 sürümünün 2012 yılının Ocak ayı itibariyle sunulacağını da yolladığı e-mail ile kullanıcılara açıklamış oldu.

Yorumlar
Talha
sasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasasa
Cevapla
hacker tr
ben cidden hackerrım birkere tree sadece sadece dosya gösteriri biliyom çünkü site oyun ve wifi hackledim
Cevapla
Hacker
knk nası hackliyon söylermisin benim ilgim çok büyük
efe
tree yazın çokgüzel
Cevapla
hacker tr
anladınmı,
EREN
çok uzunmuş öğrenmek 1 hafta yapması 2 hafta olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.