Güncel

Liseler arası robot yarışması

Liseler arası Ödüllü Robot Yarışması İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesinde bulunan Teknoloji Merkezinde yapıldı.

Liseler arası robot yarışması

İstanbul Aydın Üniversitesi'nin düzenlediği liseler arası ödüllü robot yarışmasının ilki bu yıl gerçekleşti. Finali yapılan yarışmada farklı kategorilerde liseliler kıyasıya yarıştılar ve geleceğin teknoloji dâhileri ödülünü paylaştılar.

1331014982_19bf5911-25e6-45d3-8253-d3de634d470dyarismabig.jpg

Aydın üniversitesinin gençleri teknolojiye yönelik araştırma ve geliştirmeye ilgilerini arttırabilmek amacı ile düzenlediği "Liseler arası Ödüllü Robot Yarışması" İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesinde bulunan Teknoloji Merkezinde yapıldı.

Türkiye genelinden 43 lise, 178 kişiden oluşan 89 grupla yarışmaya katılım oldu ve yarışmada 3 farklı kategoride yarışmacılar ödüllerin sahibi oldu.

1331014996_110747.jpg

Serbest Kategoride birincilik ödülünü "Özel Tim" isimli robotla İhlâs Koleji alırdı. İkincilik "Maçka EBO" ile Maçka Akif Tuncel Endüstri Meslek lisesine, üçüncülük ödülü ise "LDR Kontrollü Motor" ile Kıraç İMKB Endüstri Meslek Lisesine gitti. Bu kategoride üçüncülüğe ise Erkan Avcı Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri "Yaban" isimli robot ile layık görüldü.

Sumoda kategorisinde ise Haydarpaşa Anadolu Teknik Endüstri Meslek Lisesi "Shark" ve "Gladyatör" isimli iki farklı takım ve robotla birincilik ve ikincilik ödüllerini aldı.

Çizgi İzleyen Robot Kategorisinde Pendik Anadolu Teknik Endüstri Meslek Lisesi "Zeus" ile birinci olurken yine Pendik Anadolu Teknik Endüstri Meslek Lisesi "Fatih" ile ikinciliği, Hürriyet Anadolu Teknik Endüstri Meslek Lisesi "Atak" adlı robotla yarışmada üçüncülüğü elde etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.