Güncel

Little Ripper Drone, Köpek Balığı Saldırılarında Kullanılacak

250 bin dolar değerindeki Little Drone isimli drone sahil güvenlik görevi üstlenecek


Drone teknolojiler farklı kullanım koşullarında boy göstermeye devam ediyor. Avustralya'nın Yeni Güney Galler bölgesinde faaliyete geçecek olan Little Ripper isimli drone, bölgenin en ciddi sorunlarından biri olan köpek balığı saldırılarında önleyici bir görev üstlenecek.

little-ripper.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

250 bin dolar değere sahip olan Little Ripper isimli drone, tek şarj ile 2.5 saat uçuş ve gözlem yapabiliyor. İki kişilik bir ekip ile yönetilen drone, anlık olarak görüntü aktarımı yaparak bir nevi havadan sahil güvenlik görevini yerine getirecek. Gözlem yeteneğine ek olarak, uzaktan yönetim ile bazı yardım amaçlı mühimmat takviyesi de yapabilecek olan Little Ripper, kurtarma çalışmalarında da etkin rol oynayabilecek. 

Yazılım tarafındaki eklentiler ise havadan gözlem sırasında tespit edilen köpek balıklarının türünü yönetim ekibine ulaştırmasını sağlayarak, ekibin yapacağı hamleleri türe en uygun şekilde planlamalarında etkin bir rol oynayacak. 6 aylık test sürecinin ardından Little Ripper'ın genel kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.