Güncel

Mahkeme, Samsung tablet şatışlarını yasakladı!

Apple'ın patent davası sonucu Galaxy 10.1 tablet satışları durdu.

Mahkeme, Samsung tablet şatışlarını yasakladı!

Apple Amerika'da yapılan mahkeme sonucu Lucy Koh Apple'ın lehine karar verdi. Samsung Galaxy tabletler Google'ın Android işletim sistemiyle çalışıyordu ve bir çok tablete göre iPad'e kafa tutan teknolojilerden biriydi. Samsung'a gelen hüküm rakip yarışlarında, özellikle Microsoft ve Google'ın kendi tabletlerini yapma aşamasında bulunduğu bugünlerde, yüzleşmesi olağan gelişmelerden biriydi. Galaxy tablet bir çok bölgede iPad2'den sonra en çok satan tablet olmuştu. Samsung'un temyize gitme hakkı var ancak kararı henüz bilinmiyor.

Koh Apple'ın önceki Galaxy akıllı telefonlarıyla ilgili davasını reddetmişti fakat tabletlerde Applehaklı buldu. Samsung adil yarışsa da, bu sadece adil yarışla ilgisi olan bir durum değildi. Ayrıca mahkeme kararının 2.6milyon dolar kefaletle sonuçlandığı da yapılan açıklamalarda bulunuyor.

1340797325_galaxy2259890b.jpg

Silicon Vadi'den Santa Clara'nın açıklamalarına göre karar Apple için beklendik bir sonuç değildi. Davanın tasarım patenti davasından çok rakip davası olarak göz önünde bulundurulması nedeniyle davanın lehimize sonuçlanmasını düşünmüyorduk ifadelerini kullandı. Akıllı telefonlarda en önce yer alan işletim sistemlerinden biri Android sistem. Galaxy akıllı telefonları için açılan davada her iki tarafın kendi teknolojilerini kullanabileceği kararı alınmıştı.

Apple'ın iPhone ve iPad için patent işlemleri konusunda agresif olması ve daha ağırlık vermesi son zamanlardaki rakiplerinden ve yarıştan kaynaklanıyor. Önceki davada da hatırlayacak olursanız Google Motorola'nın açtığı davadan sonra Apple bu konuda daha hassas.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.