Güncel

Mail atmak artık mesai saatine girecek

Brezilya'da iş saatlari dışında e-postalarını yanıtlayan çalışanlara mesai ücreti verilecek!


Mobil cihazlar ile bilgi akışının kolaylaştığı günümüzde E-POSTA aracılığı ile iletişim kuran insanların sayısıda oldukça artmaktadır. Özellklede memur kesimlerin işlerini zorlaştırdı. Telefonlardan E-POSTA yayınlayan çalışanlar, mesaiyi böylelikle eve taşımaya mecbur kaldırlar.

Bundan sonra Brezilya'da çalışma saatleri dışında e-postalarını yanıtlayan memur kesimine ek mesai ücreti ödenecek. Ve artık böylece çalışanlarda mobil mesainin hakkını alabilecekler.

Diğer ülkelere örnek olacak bu uygulama basın organında oldukça büyük yankı bulmuştur.Geçtiğimiz aylarda hayata geçen bu uygulama ile Brezilya hükümeti mobil mesaiye dikkat çekeceğini ve çalışanlar arasında bu durumun fark edilmesini sağlayacağını düşünüyor.

Çalışan memurların işkolik olmaya sürükleyen mobil iş kavramının etkilerinin daha iyi görülmesi için Brezilya'da uygulanan bu uygulamanın diğer ülkelere örnek olması bekleniyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.