Güncel

Makroekonomist: Bitcoin, o ülkede ekonomik patlamada yardımcı olabilir!

Makroekonomist: Bitcoin, ABD'ye bir 'ekonomik patlama' yaratmada fayda sağlayabilir!

Makroekonomist: Bitcoin, o ülkede ekonomik patlamada yardımcı olabilir!

Makroekonomist Luke Gromen, ABD'nin varlığı bir tehdit olarak görmek yerine  Bitcoin'i ( BTC ) benimsemekten fayda sağlayacağını öne sürdü.

Makroekonomist: Bitcoin, o ülkede ekonomik patlamada yardımcı olabilir!

Gromen, Bitcoin'i egemen bir varlık olarak benimsemenin ABD'ye ek bir avantaj sağlayabileceğini ve Çin ve Rusya gibi küresel rakiplere karşı bir avantaj sağlarken ekonomik bir patlama yaratabileceğini belirtti. (14 Eylül'de Natalie Brunell podcast görünümü sırasında  söyledi)

Gromen'e göre, Bitcoin ABD için bir seçenek olabilir, özellikle Çin ve Rusya altın biriktirmeyi seçerse, bu senaryo tahvil piyasasında bir 'patlamaya' dönüşecek bir senaryo. Ancak makroekonomist, şu anda ABD'deki politika yapıcıların Bitcoin'i dolar için bir tehdit olarak gördüğüne dikkat çekti.

“Bitcoin Amerika Birleşik Devletleri'nin egemen bir varlığı olabilir, ABD için gerçekten çok büyük bir pozitif varlık olabilir. Bence nihayetinde ABD'nin mali tarafıyla ilişkili güçler onu kesinlikle bir tehdit olarak görüyor, değil olmak zorunda değil. Nasıl kullanabileceğimize bağlı. Dışarı çıkıp, tamam Rusya ve Çin'e altın stoklamak istiyorsun dersek, Bitcoin ticaretini halledeceğiz. Patlama gibi, tahvil piyasasını tamamen patlatıyor. Ekonomik bir patlama yaşayabiliriz” dedi.

Makroekonomist: Bitcoin, o ülkede ekonomik patlamada yardımcı olabilir! - Resim : 1

Bitcoin'in dolar tehdidi

Aynı zamanda Gromen, Bitcoin'in büyümesinin doları tehdit ettiğini kabul etti, ancak varlığın yerine geçme olasılığını dışladı. Bu satırda, Bitcoin'in büyümesinin bir balon olarak görülmemesi gerektiği konusunda uyardı. 

“Bu balon değil, size neler olduğunu anlatıyor. Yukarı ve aşağı likiditenin çok iyi bir göstergesi oldu ve bu yüzden bunun bir tehdit olduğunu düşünüyorum. Doların yerini alması gerekip gerekmediğini bilmiyorum. Olacağını sanmıyorum" diye ekledi.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.