Güncel

O ülke, ilk güneş enerjili Bitcoin madencilik tesisini açtı!

Güney Avustralya'da ilk güneş enerjiii Bitcoin madencilik tesisi açıldı!

O ülke, ilk güneş enerjili Bitcoin madencilik tesisini açtı!

Güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin ( BTC ) madencilik tesisi, bölgede türünün ilk örneği olmak için Güney Avustralya'da faaliyete geçti. 

O ülke, ilk güneş enerjili Bitcoin madencilik tesisini açtı!

ABC News Australia'nın geçtiğimiz günlerde bildirdiğine göre, Lumos Digital Mining tarafından işletilen tesis, Bitcoin'in karbon ayak izini azaltmak amacıyla faaliyet için yaklaşık beş megavat elektrik sağlıyor.

Lumos Digital Mining'den bir yetkili olan Angelo Kondylas, merkezin yılda en az 100 Bitcoin çıkarma potansiyeline sahip olduğunu, ancak miktarın güç kullanılabilirliğine bağlı olduğunu belirtti. 

Üretimi artırmaya ihtiyaç duyulursa, şirketin bir noktada ana şebekeden güç çekebileceğini kaydetti. Sanayi şehri Whyalla'da bulunan şirket, Bitcoin madenciliğine dahil olmak için güneş enerjisinden yararlanmak isteyen diğer kuruluşlara da rehberlik etmeyi planlıyor.

Kondylas, “Enerji üreticileri, sistemde çok fazla şey olduğu için o gün kapatmak zorunda oldukları için] 10 milyon dolar harcıyor olabilir. Temelde sünger gibiyiz; kullanılmayan fazlalığı emiyoruz” dedi.

O ülke, ilk güneş enerjili Bitcoin madencilik tesisini açtı! - Resim : 1

Blok zincirinin karbondan arındırılması

Başka bir yerde, ticaret ve yatırımdan sorumlu devlet bakanı Nick Champion, güneş enerjisinden yararlanmanın artan talep karşısında blok zincirinin karbondan arındırılmasına katkıda bulunacağını belirtti.

Özellikle, Bitcoin madenciliği, farklı yargı bölgelerinin iklim değişikliğiyle mücadele için çalıştığı bir dönemde varlığın enerji tüketimi nedeniyle eleştirilere maruz kaldı.

Geri tepmeye yanıt olarak, daha fazla maden işletmecisi, varlığı çıkarmak için yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanıyor. Örneğin, Aspen Creek Digital, Colorado'nun batı kesiminde güneş enerjisiyle çalışan Bitcoin madencilik operasyonlarını da başlattı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.