Güncel

Malezya uçağını Google Maps buldu iddiası

2014 yılında kaybolan Malezya havayollarına ait yolcu uçağının Google Maps yardımı ile bulunduğu iddia edildi.

Kayıp Malezya uçağı bulundu mu?

8 Mayıs 2014 tarihinde Kuala Lumpur'dan Pekin'e gitmek üzere havalanan ve gizemli bir şekilde kaybolan Malezya uçağına ne olduğu merak edilmeye devam ediyor. Konuyla ilgili en yeni gelişme ise birkaç gün önce yaşandı. 25 yıllık deneyimli  araştırmacı Peter McMahon, Google Maps'te yaptığı araştırmalarla kayıp Malezya uçağını bulduğunu iddia etti.

Uçağı uzun süredir aramaya devam eden Avustralyalı McMahon, Google Maps'teki uydu görüntülerini kullanarak araştırmaya devam ediyordu. McMahon bu araştırmalar sonucunda  kaybolan Malezya uçağının enkaz görüntülerini de bulduğunu iddia ediyor. Araştırmacının paylaştığı görüntülerin  2014 yılında kaydedildiği ve Hint Okyanusu'ndaki Round adası yakınlarını gösterdiği belirtiliyor.

Malezya uçağını Google Maps buldu iddiası - Resim : 1

Kaybolan ve halen bulunamayan uçakla ilgili olarak birçok teori ortaya atılmış, uçağı doğa üstü güçlerin kaçırdığından askeri bir sır taşıdığı için düşürüldüğünü iddia edenler de olmuştu. En yeni iddia ise uçağın enkazında mermi izlerinin bulunduğu yönünde. Ancak enkazı bulmadan mermi izini görmek mümkün olamayacağı için bu teorinin doğruluğu epey şüpheli görünüyor.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.