Güncel

Malezya'nın bazı Bitcoin madencileri, 550 milyon dolar değerinde elektrik çaldı!

Malezya'nın Bitcoin madencileri, 550 milyon dolar değerinde elektrik çaldı! Ülkenin elektrik şirketi, sorunu çözmek için yeni yollar öneriyor.

Malezya'nın bazı Bitcoin madencileri, 550 milyon dolar değerinde elektrik çaldı!

Malezya'da Bitcoin madenciliği için artan enerji hırsızlığı vakalarının ortasında, ülkenin elektrik şirketi, sorunu çözmek için yeni yollar öneriyor. 

Malezya'nın bazı Bitcoin madencileri, 550 milyon dolar değerinde elektrik çaldı!

Malezya'nın bazı Bitcoin madencileri, 550 milyon dolar değerinde elektrik çaldı! Konu ile ilgili Bloomberg'in bildirdiğine göre ise Tenaga Nasional Bhd., Bitcoin madenciliği operatörleri için katılımcıların “düzenlenmiş tedarik” için başvuruda bulunmalarına izin verilecek özel bir tarife üzerinde çalışıyor.

Şirketin Başkanı ve CEO'su Baharin Din'e göre, dijital para birimleri çıkarmak için yasadışı elektrik kullanımı önümüzdeki günlerde muhtemelen artacak. Tenaga, yasadışı elektrik bağlantısından yararlanan yasadışı Bitcoin madenciliğinin 2018'de 610'dan 2021'de 7.209 vaka kaydettiğini belirtiyor.

Bahreyn ayrıca 2018 ve 2021 yılları arasındaki elektrik hırsızlığının 18 kişinin tutuklandığı  550 milyon dolar değerinde olduğunu tahmin ediyor.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada ise; “Sorumsuz failler, genel olarak halk için arzın güvenliği ve güvenilirliği pahasına elektrik hırsızlığı yapıyorlar. Yetkisiz elektrik bağlantıları da yangın tehlikesi oluşturabilir” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Malezya Bukit Aman Suç Soruşturma Departmanının (CID) 54 milyon RM (12,9 milyon $) rekor değerinde yasadışı Bitcoin madencilik ekipmanına el koyduğunu belirtti. 2020 ile karşılaştırıldığında, el konulan ekipmanın değeri 1.26 milyon RM (331.000 $) olduğunu dikkate aldığımızda, % 4.185'lik bir artışı temsil ettiğini görebiliriz.

Yorumlar
Mk-ultra
Bir ülke savaş a girmeden önce tüm elektrik sağlayan yerlerine havadan havaya ve havadan karaya ve denize türlü füzelerle koruması lazım petrol yok ama hes var enerji nakil hatlarını da koruması lazım. Akkuyu nükleer santral i bir tane ama yine de koruması lazım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.