Güncel

Mark Zuckerberg eriyor!

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in serveti büyük ölçüde azaldı.


Facebook'un borsaya katılması ile sosyal paylaşım devinin kurucusu Mark Zuckerberg bir servet kaybetti. Açıklamalara göre Zuckerberg, şirketin ilk halka arzından bu yana tam 8 milyar dolar kaybetti.

Zuckerberg, The Forbes dergisinin düzenlediği En Zengin 400 Amerikalı anketinde 2011 yılında 17,5 milyar dolarla 14'üncü sırada yer alıyordu. Aynı anketin 2012 listesinde ise Zuckerberg, 36'ncı sıraya kadar geriledi.

1347448249_mark-zuckerberg.jpg

Facebook'un halka arzından sonra borsa değeri yüksek başladı ancak büyük bir hızla düştü. Piyasaya 45 dolarla giriş yapan şirketin hisse bedeli, 17,55 dolara kadar geriledi. Bu kötü olaydan dolayı Facebook'un ortak kurucularından Dustin Moskovitz de şirketi ve Zuckerberg'i terk etti.

Mark Zuckerberg büyük zarar etmiş olsada, dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesinin kurucusu ve hala 9,4 milyar dolar kadar bir servete sahip. Yani bu zarar sadece servetinden eksiltiyor. Zengin olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Aynı listenin ilk sırasında ise, 19 yıldır olduğu gibi, 66 milyar dolarlık servetiyle Bill Gates yer alıyor.

Yorumlar
E-mark Teknoloji
Normal Android önünü kesiyor.
Cevapla
Bill Gates adamsın, senin gibi gelmez
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.