Güncel

Mark Zuckerberg'in kız kardeşi Facebook hakkında iyi konuşmadı!

Randi Zuckerberg internet hakkında karamsar!


Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg bugüne kadar tek başına yansıdı gündemimize, bugün ise kurucunun kız kardeşinin internet ve Facebook ortamı için söylediği sözler ve düşüncelerini paylaşacağız sizlerle. Bilindiği üzere Facebook kurulduğu günden beri insanların sosyal yaşamlarını etkiliyor. Asosyal bir dünyaya kapıları aralayan sosyal paylaşım sitesi mucidinin ailesi tarafından da yıllar sonra da olsa eleştirilere hedef oldu.

1384162461_zuckerberg5f-4-web.jpg

Zuckerberg ismini taşıyan aile fertlerinden görmeye alışık olmadığımız bir isim karşımıza çıktı; Randi Zuckerberg. Zuckerberg'in kız kardeşi olan Rinda internetteki yaşamından bıkkınlığını, mutsuzluğuna dair detaylı açıklamalarda bulundu. Konuşmasında abisinin kurduğu Facebook'a da atıfta bulundu.

İngiliz Daily Mail gazetesi için hazırladığı bir paragrafta şunları dile getirdi;  "Bir süre sonra internetiletişiminin beni yönettiğini fark ettim. İnsanlar en azından pazar günleriinternetten uzak yaşamayı tercih etmeli. Ailemizle geçirdiğimiz zamanı değerli kılmak istiyorsak, bu son derece pratik bir metot" dedi.

1384162540_randi-zuckerberg1.jpg

Randi Zuckerberg yazın dünyasında internetten uzak kalma düşüncesini savunan bir dizi çocuk adlı kitabı yazan isim olarak tanınıyor. Randi, "Yakınlarınızdan birinin doğum günüyse, ona Facebook'tan 'Doğum günün kutlu olsun' mesajı atmak yeterli olmaz. Belki de onunla buluşma zamanı gelmiştir.Dışarı çıkıp hayatı yaşayın. Teknoloji bize yeni bir dünya gösterdi. Ancak görecek çok şey var" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.