Güncel

Mark Zuckerberg'ten beklenmedik Instagram açıklaması! Kullanıcılar direkt etkilenecek

Mark Zuckerberg NFT'lerin Instagram platformuna gelmesini planlıyor. Şirket NFT'leri platformun odak noktası yapacak.

Mark Zuckerberg'ten beklenmedik Instagram açıklaması! Kullanıcılar direkt etkilenecek

Sevin ya da sevmeyin ama NFT'ler yakında Instagram'a geliyor. SXSW'de konuşan Mark Zuckerberg, dijital koleksiyon ürünlerinin "yakın vadede" Instagram'a geleceğini doğruladı.

Mark Zuckerberg, NFT'lerin Instagram'a geldiğini duyurdu!

mark zuckerberg nft açıklıyor

Zuckerberg, "Yakın vadede NFT'leri Instagram'a getirmek için çalışıyoruz" dedi. Bunun nasıl şekilleneceğini tam olarak açıklamadı, ancak insanların mevcut NFT'lerini gösterebileceklerini ve potansiyel olarak yenilerini çıkarabileceklerini söyledi. "Bugün tam olarak ne olacağını açıklamaya hazır değilim. Ancak önümüzdeki birkaç ay içinde, NFT'lerinizden bazılarını getirme özelliği, umarım zamanla bu ortamda bir şeyler başlatabilir" ifadelerini kullandı.

Zuckerberg ve diğer yöneticiler daha önce NFT'lere ilgi göstermişlerdi. Instagram'ın üst düzey yöneticisi Adam Mosseri, şirketin teknolojiyi "aktif olarak araştırdığını" söyledi. Financial Times, Ocak ayında şirketin kripto cüzdanı Novi'ye NFT'leri eklemeyi umduğunu bildirdi.

Salı günü konuşan Zuckerberg, NFT'lerin bir gün şirketin nihai metaverse'inde rol oynayabileceğini de söyledi. "Umarım, avatarınızın meta evrende giydiği giysi,  bir NFT olarak basılabilir ve onu farklı platformlarda taşıyabilirsiniz" dedi, "Bir sürü teknik bilgi var. Bundan önce çözülmesi gereken bir çok konu var ve bunlar üzerinde çalışıyoruz" dedi.

Her gün aynı tişörtü giymesiyle ünlü olan Zuckerberg, alışverişlerinin çoğunu artık Instagram ve Facebook'ta yaptığını da paylaştı. "Muhtemelen giydiğim şeylerin çoğunu Instagram, Facebook Mağazaları veya reklamları aracılığıyla satın aldım" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.