Güncel

Ramazan pidesinin yeni fiyatı tepki topladı!

Ramazan ayına yaklaştığımız bu dönemde Ramazan pidesinin fiyatı da sorgulanmaya başladı. Ortaya çıkan fiyat ne yazık ki insanları üzdü.

Ramazan pidesinin yeni fiyatı tepki topladı!

Her şeye gelen zamla birlikte ramazan pidesinin de fiyatı arttı. Sektörden gelen bilgilere göre Ramazan pidesinin hem gramajı küçüldü hem de fiyatı arttı.

Ramazan ayına yaklaştığımız bu dönemde pidenin fiyatı da sorgulanmaya başladı. İstanbul'da bu yıl ramazan ayında 330 gram sade pide 6 liradan satılmaya başlanacak. İstanbul halkı bu yıl daha küçük ramazan pidesine daha fazla ödeyecek.

Ramazan pidesinin yeni fiyatı tepki topladı!

ramazan pidesi zamlanıyor

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, "330 gram sade pidenin 6 liraya satılacak" ifadelerini kullandı. Bu yıl 330 gram yumurtalı susamlı pide 7,5 liradan tüketiciye ulaşacak. Geçen yıl 365 gram sade pide 4 liraydı. Bu da neredeyse 2 kat bir zam anlamına geliyor.

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Çevik, "Her geçen gün maliyetler yükseliyor. Dolayısıyla aldığımız fiyat da parça parça bitmiş oluyor" dedi. Ramazan ayının vazgeçilmezi olan pidenin yeni fiyatı duyanları üzdü. Her gün tüketilen pidenin yüksek maliyetten satışa sunulması vatandaş tarafından da tepki topladı. Geçtiğimiz dönemde ayçiçek fiyatlarında yaşanan artışlar da halk tarafından tepki toplamıştı. Sırada un ve ekmek gibi ürünlere de zam geleceği iddiası ortaya atıldı. Nitekim hali hazırda ekmek fiyatları artan enflasyonla birlikte zamlanmış, vatandaşın tepkisini toplamıştı. Siz bu yeni Ramazan pidesi fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Mk-ultra
Ekmeğini çöpe atan bir toplumduk bir zamanlar. Şimdi nasıl?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.