Güncel

Masaüstü Bilgisayarların Devri Kapanıyor!

İşler artık mobil ile yürüyecek

Masaüstü Bilgisayarların Devri Kapanıyor!

Yapılan bir araştırmaya göre, 5 yıl içinde her üç şirketten ikisi işlerini mobil hayata uyumlu hale getirecek Gartner araştırma şirketinin raporundan derlediği bilgilere göre, 2017 yılında küresel işletmelerin yüzde 65'i, Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) çözümleri kullanacak.

Rapora göre ağ trafiğinde akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayarlar gibi mobil cihazların daha çok pay almasına paralel olarak işletmeler, sistemlerini mobil dünyaya uyumlu hale getirmek durumunda kalıyor.

1352060320_1.jpg

"PC dönemi sona erdi" görüşüne yer verilen raporda, çalışanların ihtiyaç duydukların her şeye, her zaman ve her yerde mobil olarak ulaşabilmek konusunda her geçen gün daha fazla talepte bulunduğuna işaret edildi.

Raporda, mobil çalışma imkanının şirketlere hem rahatlık hem de verimlilik sağladığının altı çizildi ve güvenlik risklerine rağmen her geçen gün daha çok talep gördüğü ifade edildi. Gartner, 2017 yılına kadar işletmelerin yüzde 90’ının da iki ya da daha fazla mobil işletim sistemini destekleyeceğini de öngörüyor.

Yorumlar
slavesoul
M.Oguz' a katılıyorum. Skyrim' i yada Battlefield 3' ü mobilde aynı grafik teknolojisi ile oynayamayacağımız için PC daha uzun bir süre vazgeçilmez olacaktır. Son kullanıcı kolay kolay bir şeyden vazgeçmez.
Cevapla
Bur@k
İşletmeleri bilmem ama, ben ewimde masaüstü sistemden vazgecmem
Cevapla
M.Oguz
İş dünyası için geçerli olabilir bu durum belki, ama son kullanıcı için; özellikle oyun tutkunu son kullanıcılar için masaüstü bilgisayarlar biraz daha vazgeçilmezliğini koruyacaktır diye düşünüyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.