"Maske Kimsin Sen?" programında satanizm iddiası! İnceleme başlatıldı

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, sosyal medya hesabından "Maske Kimsin Sen?" isimli program hakkında duyuru yaptı. Uslu, söz konusu program hakkında inceleme başlatılacağını söyledi.

"Maske Kimsin Sen?" programında satanizm iddiası! İnceleme başlatıldı

Maske Kimsin Sen? isimli program yayınlanmasından kısa süre sonra olaylı bir hale geldi.  FOX TV'de yayınlanan programda ünlü isimler, maske ve kostüm kullanmak suretiyle kimliklerini gizleyip şarkı söylüyorlar. Jüri üyeleri ile ve seyirciler de maskeli kişilerin performanslarını değerlendirerek kim olduklarını tahmin etmeye çalışıyor. Ancak programda kullanılan maskeler kısa sürede tepki topladı.

Sosyal medyada kullanıcılar Maske Kimsin Sen? isimli programı eleştiri yağmuruna tuttu. Programa, kullanılan maskelerin çocukları olumsuz etkilediğine ilişkin tepkiler yağdı.

"Maske Kimsin Sen?" programında satanizm iddiası! İnceleme başlatıldı

maske kimsin sen

Tepkilerin üzerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan duyuru gecikmedi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, bir sosyal medya kullanıcısına verdiği yanıtta, söz konusu program hakkında inceleme başlatılacağını söyledi.

Uslu, "Evet, ilgili program özellikle çocukların korunması özelinde ilgili kanalın denetiminden sorumlu uzman arkadaşlarımız tarafından titizlikle yarın incelemeye alınacaktır" ifadelerini kullandı.

Eda Ece ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından cevap verdi. 

Maske Kimsin Sen, tüm dünyada olan bir yarışma formatı. 'Masked Singer'ın yayınlandığı ülkeler ekte. Suudi Arabistan, Fas, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır da dahil" ifadelerini kullandı.