Güncel

MEB okullar için açıklama yaptı!

Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların durumu hakkında açıklama yaptı. Merakla beklenen açıklama haberimizde.

MEB okullar için açıklama yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gece yapmış olduğu açıklama ile koronavirüs tedbirlerinin geri geldiğini duyurdu. Kısmi kapanma sürecinden geçecek olan Türkiye, eğitim ve öğretimi yine uzaktan yürütecek. Peki, bu süreçte hangi sınıflar okula giderek yüz yüze eğitim alacak ve kimler evde online ders ile eğitimine devam edecek?

Milli Eğitim Bakanlığı bugün konunun daha net anlaşılması için bir açıklama yaptı. MEB'den gelen açıklamaya göre; okul öncesi, 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime devam edecek. Bunların dışında kalan öğrenciler ise uzaktan eğitime geçiş yapacak.

MEB okullar için açıklama yaptı! - Resim : 1

Türkiye'nin genelinde 15 Nisan 2021 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak olan bu yeni yasakların tüm detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

"Ülkemiz genelinde uygulanan Covid-19 tedbirleri kapsamında Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılan değerlendirmeler sonucunda, yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçişle ilgili bazı yeni kararlar alınmıştır. Buna göre:

İlkokullarda tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

Ortaokulların tüm sınıf düzeylerinde (8. sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

Liselerin tüm sınıf düzeylerinde (12. sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam edebileceklerdir.

8 ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına, cumartesi ve pazar günleri de dahil, devam edilecektir.

Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edeceklerdir.

Okullarımızın gerekli hazırlıkları yapabilmesi için yeni kararlar, 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.