Güncel

MediaMarkt'ın Teknosa teklifinin detayları belli oldu

Almanya merkezli MediaMarkt'ın Teknosa'yı satın almak için yaptığı teklifin detayları belli oldu.

MediaMarkt'ın Teknosa teklifinin detayları belli oldu

Geçtiğimiz günlerde Almanya merkezli Media-Saturn grubunun Teknosa`yı satın alacağı iddiaları ile igili yeni detaylar ortaya çıktı. Bloomberg tarafından görülen çerçeve anlaşmaya göre Alman Media-Saturn-Holding, Teknosa’nın yüzde 75’i için 90 milyon euro ödemeyi teklif etti.

Şimdilik iki tarafın da görüşmeler yaptığı ve anlaşma şartlarının nihai anlaşmaya kadar değişebileceği ya da görüşmelerin sonuçsuz kalabileceği belirtiliyor. Anlaşmaya göre hisse başına fiyat yaklaşık 1,09 euro (6,12 lira) olacak. Alıcı maksimum 3 haftalık detaylı inceleme yapacak.

Çerçeve sözleşme 6 Temmuz tarihli ve Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen ve CFO Barış Oran’ın imzası bulunuyor. MSH’den ise CFO Georg Mehring-Schlegel ve COO Peter Leisten’in imzası var. Çerçeve sözleşme 31 Temmuz’a kadar geçerli.

Teknosa and MSH’nin ana şirketi Ceconomy görüşmelerle ilgili yorum yapmadı; Sabancı Holding belgenin doğruluğuna ilişkin olarak gerçeği yansıtmadığını belirterek daha fazla detay vermedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.