Güncel

Elon Musk özür diledi!

Elon Musk, İngiliz dalgıcı pedofili ile suçlamasının ardından sonunda özür diledi.

Elon Musk özür diledi!

Geçtiğimiz ay mağarada mahsur kalan 12 Tayland’lı çocuk, bir anda dünya gündemine konuk olmuştu.

Ünlü iş adamı Elon Musk, yaşları 11 ile 16 arasında değişen 12 çocuğu kurtarmak için SpaceX ve Boring Company mühendislerini Falcon 9 roketinde kullanılan oksijen tankı ile birlikte Tayland'a yardıma gitmişti. Ancak asıl olay olan konu Musk'ın çocuklar için bir denizaltı yapması değil, bir İngiliz dalgıcı 'pedofili'' ile suçlamasıydı.

Kurtarma operasyonundan sonra açıklamalarda bulunan İngiliz dalgıç Vern Unsworth, Elon Musk’ın göndermiş olduğu denizaltıyla mühendisleri reklam amaçlı kukla olmakla suçlamıştı. Bu suçlamanın ardından sessiz kalamayan Musk ise İngiliz dalgıcı pedofili olması ile suçlamıştı.

Elon Musk, ‘’Ne var biliyor musun, gösterilen videodan rahatsız olmadım. O denizaltı ya da podlardan birinin, 5. mağaraya kadar sorunsuz şekilde gitmesini sağlayacağız. Üzgünüm "pedo" herif, gerçekten bunu istedin.’’ gibi sert bir açıklama yaparak Unsworth’u pedofili olmakla suçlamıştı.

Ancak anlaşılan bu yazışmalar Elon Musk’ın başını fazlasıyla ağrıtmışa benziyor. Sosyal medyanın tepkisini toplayan Elon Musk, ikinci darbeyi Tesla hisselerindeki çöküşle yaşadı. 

Tesla hissedarları bile Elon Musk’a Unsworth’ten özür dilemesi için baskıda bulunuyordu. Bu baskıların ardından açıklamada bulunan Musk, yaptığı açıklamanın fazla sert olduğunu ve Unsworth’a karşı ağır bir ithamda bulunduğunu kabul ederek özür diledi.

Yorumlar
Yorumcu
0 100 0 200 çok hizlisiniz tabiiiii hisseler düşünce 2 saniyede 100 e çikan araban 1 saniyede geri geri 100 e vurdu 😁😁
Cevapla
sasdasdasd
çok komiksin bravo
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.