Güncel

MegaUpload'ın kurucusu, yeni sitesini duyurdu!

Kim Dotcom artık yasal yollarla müzik indirme sitesi yönetecek.

MegaUpload'ın kurucusu, yeni sitesini duyurdu!

Kim Dotcom eski müzik sitesi Megaupload.com'un korsan film ve müzik'ten milyon dolarlar kazandığını iddia etti. Artık bu alanda kendi imparatorluğunu kuracağını belirtti. Yeni Zellanda'da yaşayan girişimci, aynı zamanda Amerika'da telif hakkı ihlalinden aranıyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden Megabox isimli yeni müzik indirme sitesini duyurdu.

Yeni web site müzisyenlerin doğrudan hayranlarına müzik satışını sağlayabilecek ve gelirin %90'ının onlarda kalmasını sağlayacak. Dotcom yaptığı açıklamada sanatçıların bu habere çok sevindiğini ve insanların müzik indirme konusunda artık özgür olabileceğini belirtti. Artık bu işi yasal yollardan yapmaya karar vermiş görünüyor.

1340607817_kim-dotcom-steve-wozniak-220612.png

Almanya, Kim Schmitz'de doğan doğan Dotcom Ocak ayında Auckland'deki malikanesine yapılan baskında tutuklandı. Ancak Yeni Zellanda hükümeti suçluyu Amerika'ya teslim etmedi. Kim Dotcom 38 yaşındaki babasıyla korsan müzik ve film işinden 500 miyon dolar kazanmıştı. Bir çok pahalı araba ve mallarına haciz geldi. Dotcom, "İnterneti bu yüzden seviyorum, bir günde 0'dan 1000'e kadar takipçiniz olabiliyor. Hadi birlikte tarihi yazalım!" ifadelerini kullandı. Megaupload.com'dan yasal olmayan ve telif hakkı ihlaliyle 175 milyon dolar kazandığı belirtildi.

1340607881_dotcom-megabox-580x319.png

Eğer Amerika'ya teslim edilirse yaklaşık 10 yıl hapis cezasıyla yüzleşmesi gerekecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.