Güncel

Mektup göndermek artık çok kolay

Mektuplarınızı artık bilgisayardan gönderebileceksiniz.

Mektup göndermek artık çok kolay

Bir dosya kağıdı ve bir kalem ile mektup yazıp postanenin yolunu tutmayı unutun! Yeni uygulama ile mektup yazıp gönderme işi de basitleştirildi. PTT Genel Müdürü Osman Tural, bireysel ve kurumsal müşterilerinin web ortamında hazırlayacakları mektupları, artık postaneye gitmeden gönderebileceklerini açıkladı.

Yeni sisteme göre PTT'nin web ortamında gönderi hazırlama ve postalama imkanı sunan '' Mektup Sepeti'' hizmetini almak için üye olanların, bilgisayarlarında hazırlayacakları toplu veya tekil mektup, kutlama kartları gibi gönderileri, ev veya işyerlerinden postalayabilecekleri belirtildi.

1365230226_30396.jpg

Osman Tural, gönderilerin alıcılara en yakın baskı merkezinde basılarak iletileceğini söyledi ve sadece 1 gönderi hazırlamak isteyenlerin de kullanabileceği bir yapının oluşturulduğunu açıkladı.

Tural, ''www.mektupsepeti.ptt.gov.tr'' adresinden ulaşılabilen hizmetten yararlanmak için bugüne kadar 60 müşterinin üye olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:

''Üye olan müşterilerimiz, sistemde bulunan formatları ya da kendilerinin oluşturduğu görselleri kullanarak kişisel mektuplarını siyah veya renkli olarak hazırlayabilecek. Posta çeki veya kredi kartı ile yapacakları ödeme sonrasında mektuplarını postaya vermiş olacak. İşlemler, yurdumuzun herhangi bir yerinden 7 gün 24 saat yapılabilecek. Zarf almak için kırtasiyelerin, mektup atmak için postanenin kapalı olması mektup göndermeye engel olmayacak.''

Bu hizmetle birlikte emek ve zaman tasarrufu sağlanması düşünülüyor. Böylece küçük ve orta ölçekli işletmelerin müşterilerine daha kolay ulaşabilmesi sağlanacak.

Yorumlar
Misafir
bu çağda mektup mu diyenler olmuş siz hiç asker beklemediğinizden bilmezsiniz askerimize yolluyoruz haralde
Cevapla
elf
gereksiz olduğunu düşünüyorsunuz ama kendi açınızdan baktığınız için ben öyle olduğunu düşünmüyorum sonuçta ptt çalışanların kaba davranmalarına maruz kalmak gerekmiyor ve ayrıca mahkum olan pek çok insana bu şekilde mektup yollanabilir ancak ücret konusu biraz düşündürücü sonucta havale yapmak için ottye gideceğime mektubumu pttden yollarm :)
Cevapla
aaaa
yaw siz ne kadar dusuncesiz bir millet olmussunuz hayret birsey once saygi duymayi ogrenin belki insanlar klasik seviyor sahsen begendim emek vermisler mektubu alacak kisi ihtiyarsa mail olayini nasil yapacak bu kadarini dusunemiosunuz yazik
Cevapla
Misafir
E-Mail caginda gereksiz bir uygulama. Mektup yazan kaldimi acaba. E-Mail gibi cok daha rahat bir islem varken cok gereksiz.
Cevapla
şener
bu çağda mektup mu :-D harbi saçmalamış üstelik birde ekstra paralı ... eskidenevlerde tv bile yoktu durumu iyi olanların evinde vardı .sonra renkli çıktı yayıldı her evde 2 hatta 3 tv olduğu gözlenmiştir sonra bilgisayar girdi hayatımıza oda yaygınlaştı neredeyse bir ailede her fert de pc olur hale geldi şimdi ise cep telefonları hatta pc yerini tutan akıllı telefonlar hatta öyle insanlar varki bu teknoloji saplantısına düşmüşler en yakının yüzüne dahi bakmaz ilgisiz oldular yani insanların yozlaştığının son resmi allah sonumuzu hayr etsin ...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.