Memur emeklisinde alt sınır belli oldu! En az 2 bin 500 TL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarla enflasyon ve dolar kuruna değindi. Buna ek olarak memur emeklisi alt sınırı belli oldu.

Memur emeklisinde alt sınır belli oldu! En az 2 bin 500 TL

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 Ocak 2022 akşamı yaptığı açıklamalarla ekonomide uygulanan yeni hamleleri duyurdu. Enflasyon ve dolar kurunda yaşananlara dikkat çeken Erdoğan emekli maaşı ve memur maaşına gelecek zamlardan söz etti.

Buna göre emekli maaşında alt sınır 2 bin 500 TL olarak belirlendi. 2 bin 500 TL aşağısında emekli maaşı olmayacağı açıklandı. Erdoğan açıklamalarında enflasyon ve dolar kurunda yaşananlara da dikkat çekti.

Memur emeklisinde alt sınır belli oldu! En az 2 bin 500 TL

erdoğan

Enflasyon karşısında milleti ezdirmeyeceğine dikkat çeken Erdoğan geçmişte de enflasyonu kontrol altına aldıklarını, aynı şekilde enflasyon rakamını 36'dan tekrar tekli rakamlara indirmeyi planladıklarını duyurdu. Açıklanan kur korumalı TL mevduatına da geçişin olduğunu, halkın bu pakete duyduğu güveni gördüğünü belirtti.

Memurlara Ocak ayında toplam yüzde 30,5 zam yapılacağını duyuran Erdoğan küresel anlamda büyüyen bir enflasyon olduğunu duyurdu. Birlik, beraberlik gibi kavramların öneminin altını çizen Erdoğan, 2023 yılı hedeflerine doğru emin adımlarla yürüdüklerini duyurdu.

Salgın ile başlayan global bir enflasyon olduğunu, bu enflasyon derdinin Türkiye'ye özel olmadığını belirtti. Amerika son zamanların en yüksek enflasyon oranıyla karşı karşıyken Türkiye'de 19 yılın en büyük enflasyon oranıyla karşı karşıya. Omicron varyantına da dikkat çeken Erdoğan, vefat sayılarımızda henüz endişe edilecek bir durum yoktur dedi.