Güncel

Metaverse evrende yatırım yapmak isteyenler dikkat!

Metaverse evren gittikçe hayatımıza entegre olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde rekor fiyata bir yat satışı gerçekleşti. İşte tüm detaylar.

Metaverse evrende yatırım yapmak isteyenler dikkat!

Metaverse evrende uçuk fiyatlarda satışlar sürüyor. Yaklaşık 650.000 $'a satılan bir mega yat, The Sandbox sanal oyun dünyasında şimdiye kadar satılan en pahalı ürün oldu. Metaflower Super Mega Yacht,  149 ether karşılığında satın alındı. Diğer olanakların yanı sıra bir DJ kabini, iki helikopter pisti ve bir spa küveti içeren ultra lüks bir mega yat olarak tanımlanıyor. 

Dijital varlık, The Sandbox için tasarlanan The Fantasy Collection lüks NFT serisi için bir metaverse geliştiricisi olan Republic Realm tarafından piyasaya sürüldü. Diğer lüks ürünler arasında özel adalar, jet ski ve sürat tekneleri bulunuyor. Sandbox, oyuncuların oyun deneyimlerini oluşturabileceği, sahiplenebileceği ve bunlardan para kazanabileceği sanal bir dünya.

Metaverse evrende bile ev almak hayal oldu! Fiyatlar uçuyor

metaverse

Kasım ayında, sanal bir dünya olan Decentraland'da bir dijital arazi arsası 2.43 milyon dolara satılmıştı. Bu fiyat etiketi şok etkisi yarattı çünkü o kadar yüksek ki New York City ve San Francisco'daki çoğu evin maliyetini bile geride bırakıyor. Bir gün sonra, başka bir sanal dünya olan Axie Infinity'de başka bir dijital arazi arsası 2,3 milyon dolara satıldı.

Bu gidişle normal hayatta ev almak imkansız olurken metaverse evrende de bir şey satın almak imkansız hale gelebilir. Siz konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Dilaver
Hevalla agriler🤣
Cevapla
Cevaplayan
Bunlar hakkaten gerizekalı. Yonulmaya yer arayan kazlar mübarek
Cevapla
Akın
O arazi nedense 230 milyona çıkacak gibi geliyor bana. O kadar büyük olmasa da bütçesi olan 5-10$ falan yatırabilir şimdilik.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.