Güncel

Pandemi para desteğiyle Lamborghini aldı!

ABD Teksas'ta eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. 30 yaşındaki bir şahıs pandemi yardım parasıyla lüks bir hayat sürmeye başladı. İşte tüm detaylar.

Pandemi para desteğiyle Lamborghini aldı!

Teksaslı bir adam, eşi benzeri görülmemiş bir olaya imza attı. Lamborghini satın almak ve diğer lüks masraflarını gidermek için COVID-19 yardım fonlarını kullandığı ortaya çıktı. Bu durum belli olunca Teksasılı adam Pazartesi günü dokuz yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı.

Adalet Bakanlığı, mahkeme belgelerine atıfta bulunarak, Eylül ayında elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarını kabul eden 30 yaşındaki Lee Price III'ün başvurularını tahrif ederek 1,6 milyon dolarlık PPP kredi fonu aldığını söyledi. Mahkeme belgelerine göre Price, başvurularda belgeler sunulmadan önce ölen bir kişinin adını kullanıyormuş.

Pandemi para desteğiyle Lamborghini aldı!

lamborghini

Mahkeme belgelerine göre, evraklarda bordro masrafları ve üç ayrı işyerinde çalıştığı iddiaları da yalanmış.

DOJ, Price'ın haksız kazançların bir kısmını bir Lamborghini Urus, bir Ford F-350 kamyon ve bir Rolex saat satın almak için kullandığını söyledi. DOJ, yetkililerin sahtekarlıkla elde edilen parada 700.000 doların üzerinde para topladığını söyledi. Olay herkesin üzerinde şok etkisi yarattı. İnsanlar pandemide işlerini kaybedip zor zamanlar geçirirken dolandırıcılıkla Lamborghini alan adam ABD medyasında gündeme oturdu. Sadece pandemi yardım parasıyla bu kadarını başarabilmesi de ayrı bir konu. Normalde alınan iş maaşlarından daha düşük miktarlarda verilen pandemi yardım parasıyla Lamborghini alınıyorsa normal maaşla kim bilir nasıl dolandırıcılıklar ortaya çıkarırdı merak konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.