Güncel

Metaverse'e bir darbe de Disney'den! Bölüm tamamen kapatıldı!

The Wall Street Journal'a göre Disney, metaverse bölümünü kapattı ve ekibin 50 kadar üyesini daha yeniden yapılanma sürecinin parçası olarak işten çıkardı.

Metaverse'e bir darbe de Disney'den! Bölüm tamamen kapatıldı!

Eski Disney CEO'su Bob Chapek'in, Disney'in hikayelerini yeni teknolojiler kullanarak anlatmanın etkileşimli yollarını bulma görevinde ekibe liderlik etmesi için şirketin emektarı Mike White'ı ataması bir yıldan biraz daha uzun bir süre önceydi. Takımın geri kalanı işlerini kaybederken, White şirkette kalacak, ancak ileride hangi rolü üstleneceği belli değil.

Yöneticinin Disney için Amazon Prime benzeri bir abonelik hizmeti başlatma planının da rafa kaldırıldığı bildirildi. Bu, şirketin perakende operasyonları ve insanların Disney tema parklarında yiyecek ve ürün satın almak için kullandıkları uygulamaları olan Disney+ için tek bir kullanıcı deneyimi yaratacaktı.

Metaverse'e bir darbe de Disney'den! Bölüm tamamen kapatıldı!

Chapek metaverse söz konusu olduğunda Disney'in geleceği konusunda umutlu ve iyimserdi ve daha önce şirketin "fiziksel ve dijital deneyimleri harmanlamada" mükemmel olması gerektiğini söylemiş, Metaverse'yi "bir sonraki harika hikaye anlatımı" olarak adlandırmıştı. Tabi, bölümün kapanması, Disney'in metaverse hırslarını sonsuza dek terk ettiği anlamına gelmiyor. The Journal'ın belirttiği gibi, Kasım 2022'de Chapek'in yerine CEO olarak geri dönen Bob Iger, animasyonlu bir avatar girişiminin yönetim kuruluna katıldığında metaverse'de de bir gelecek gördüğünü gösterdi.

Iger'in aklında başka bir strateji olsa da, bunu duymamız biraz zaman alabilir. Disney, ciddi maliyet azaltıcı önlemler alması için yatırımcıların baskısı altında ve daha önce 7.000 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. TechCrunch'a göre, ilki bu hafta olmak üzere üç tur işten çıkarma olacak. Metaverse ekibi, Disney'in önemli yeniden yapılandırma çabalarından etkilenen ilk ekiplerden biri olabilir. TechCrunch'ın aldığı notta Iger, şirketin nisan ayında daha büyük işten çıkarma bildirimleri göndereceğini ve etkilenen son çalışanları yaz başlamadan önce bilgilendireceğini söyledi.

Yorumlar
nur
metaverse kapatılmakla iyi kurtulmuş biri çıkıp uzayda arsa ev satmaya kalksa akıl hastanesini boylardı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.