Güncel

Microsoft 3. çeyrek mali raporunu açıkladı

Şirket özellikle Lumia akıllı telefonların satışında önemli bir sıçrama gösterdi.

Microsoft 3. çeyrek mali raporunu açıkladı

Üçüncü çeyreğin sona ermesiyle birlikte döneme ait mali raporunu açıklayan üreticiler arasında Microsoft da dahil oldu. Redmond merkezli yazılım devi temmuz-ağustos-eylül dönemini kapsayan üçüncü çeyrekte 23.20 milyar dolar gelir açıkladı. Bu rakamın 4.5 milyar doları net gelir.

1414214606_microsoft-build-2014-8.jpg

Windows Phone işletim sistemiyle çalışan telefonlar satış rakamları baz alındığında Android ve iOS ile henüz rekabet edecek seviyede olmasa  bile, son çeyrekte önemli bir sıçrama gerçekleştirdi. Microsoft son çeyrekte 9.3 milyon Windows Phone telefon satıldığını duyurdu. Bu rakam ikinci çeyrekte 5.8 milyon adetken, geçtiğimiz yıl üçüncü çeyrekte ise 8.8 milyon olarak açıklanmıştı. Microsoft’un son çeyrekteki" telefon donanım geliri" 2.6 milyar dolar olarak açıklandı.

Tablet satışlarında net bir rakam verilmedi ancak Microsoft’a göre satışlar iyi gidiyor. Surface Pro 3 satışları şirkete 908 milyon dolarlık bir katkı sundu. Microsoft ayrıca üçüncü çeyrekte 2.4 milyon Xbox konsolu sattığını bildirdi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.