Güncel

Microsoft 3 dakikada teknolojinin nabzını tutuyor

Microsoft teknoloji gündeminin nabzını tuttuğu yeni bir video serisine başladı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Microsoft 3 dakikada teknolojinin nabzını tutuyor

İş hayatında uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla birlikte yaşamlarımıza daha yoğun şekilde dahil olmaya başlayan teknoloji, uygulama noktasında birçok soruyu da beraberinde getiriyor.

Kaynaklara uzaktan erişimin arttığı; çalışanların birden fazla uygulama ve platform üzerinde eşzamanlı olarak çalışmak durumunda kaldığı pandemi döneminde, bireylerin ve işletmelerin teknolojik araç ve uygulamalar hakkında bilgi edinme ihtiyacı da aynı paralelde artıyor.

Bu ihtiyaçtan yola çıkan Microsoft Türkiye, “3 Dakikada Teknoloji” adlı video serisinde özellikle son dönemde sıkça gündeme gelen yapay zekâ, bulut bilişim, IoT, büyük veri, Microsoft Teams ve siber güvenlik gibi konularda uzman isimleri konuk ederek faydalı bilgilerin paylaşılmasına katkı sağlıyor.

Microsoft 3 dakikada teknolojinin nabzını tutuyor

Pandemi sürecinde teknolojik yeniliklere adaptasyon kabiliyetimizin ve hızımızın her zamankinden daha önemli hale geldiğine dikkat çeken Microsoft Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Aslı Arbel“Microsoft Türkiye olarak, teknolojik araç, uygulama ve servislerin kullanımından mesleki yetkinlik geliştirmeye kadar birçok alanda çeşitli eğitim içeriklerimizi ücretsiz olarak paylaştığımız çeşitli platformlarımız mevcut. Ancak pandemiyle birlikte, hem dijital okuryazarlık seviyesinin yukarıya çekilmesine katkı sağlayacak, hem de Microsoft çözümlerini tanıtmamıza destek olacak daha pratik ve hızlı bir model yaratmak istedik; ‘3 Dakikada Teknoloji’ fikri buradan doğdu. Röportaj formatında kurguladığımız videolarda konuları son derece kısa ve öz, kafa karıştırıcı detaylara girmeden ele alıyoruz. Çalışma hayatının yoğun koşuşturmacası içinde herhangi bir konuda eğitim içeriklerine göz atacak vakit bulamayan bireysel ve kurumsal kullanıcılarımız, 3 dakikalık kompakt içeriklerimizin kendilerine büyük fayda sağladığını belirtiyorlar” dedi. 

Bugüne dek 6 bölümü yayınlanan “3 Dakikada Teknoloji” video serisinde “Azure Bilişsel Hizmetlerle Duyduğunuzu Görün; Gördüğünüzü Duyun”; Azure Synapse Analytics ile Sınırsız Ölçeklendirme ve Veri Sorgulama Deneyimi”; “Microsoft Teams Yenilikler”; “Microsoft Defender ile Sıfır Güven ve Tam Korunma”; “Microsoft Teams Uyumlu Toplantı Çözümleri” ve “Microsoft Teams Phone System ile Santralinizi Modernize Edin” başlıklı içerikler teknoloji takipçilerinin beğenisine sunuldu. 

Yorumlar
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Sayın Bill Gates yeni bir salgının ortaya çıkabileceği uyarısında bulunmuş. Windows 10 kullanın ki bu salgını size önceden haber versinler. Böylece çok daha tehlikeli salgindan Windows 10 sayesinde korunabilirsiniz. Salgın yüzünden eve kapanınca Windows 10 ile boş vakitlerinizi değerlendirebileceksiniz korunabileceksiniz. Windows 10 nu erken uyarı sistemi yle donatabilirler kimbilir. Bir çok konuda erken uyarı sistemi yle donatabilirler kimbilir. Bill Gates in uyarısına kulak verin.
Cevapla
B.Ö.H.1967
Dizüstü bilgisayar ve Cep telefonunu birlikte satın almak lazım. Her ikisi de aynı marka ve software kullanmalı. Artık android mi kullanılır bilemem. Ama microsoft marka dizüstü pc alırken microsoft marka cep telefonu da almalı. İçinde kullanılan herşeyi pc ve cep ortak eşleşmeli cepte ne yaptınız pc nizde görünmeli. Adetaa kara kutular arası paylaşım gibi. Eh microsoft araba işine de girecekmiş!!! CAR PC yi de cep ve dizüstü ortak kullanımına dahil ederiz kimbilir. Aslında her eve bir bulut tabanlı server kurulmalı güvenlik ve güncel olabilmek için. Herşeyimizi bilgilerimizi bu ortamda bulundurmalı. Her mesafeden çok hızlı ulaşabilmeliyiz. Evinizin dahili sesli ve görüntülü kamera kayıtları dahil bu ortamda bulundurulmalı. Kalın sağlıcakla
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.