Güncel

Microsoft Apple ile fena dalga geçti!

Dünyanın en tepe yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft, yayınladığı Surface tablet reklamı ile Apple markasına meydan okudu. İşte detaylar!

Microsoft Apple ile fena dalga geçti!

Teknoloji devlerinin sürekli rekabet içerisinde olmaları pek şaşırılacak bir durum değil. Ancak bu rekabet reklamlara yansıyınca işler biraz renklenebiliyor. Dünyanın en tepe yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft, yayınladığı Surface tablet reklamı ile Apple markasına meydan okudu.

Yayınlanan reklam videosunda küçük bir kızın büyükannesi ile mağazaya gittiğini ve başlangıçta; ''Büyükanne, bana iPad alma lütfen. 6 yaşındayken her şey güzeldi ama ben artık 10 yaşındayım. Daha büyük hayallerim var. Gerçek bir bilgisayara ihtiyacım var benim.’’ şeklinde bazı sözler söylediğini duymaktayız.

Anlaşılan Microsoft, iPad model tabletlere kafayı takmış durumda. Bulduğu her fırsatta Apple markasını yerin dibine sokmaya çalışan firmanın hazırladığı reklam filmini başarılı bulduğumu belirtmeden de geçmek istemem. Peki gerçekten de Surface serisi iPad serisinden daha mı iyi? 

Microsoft Apple ile fena dalga geçti!

Microsoft'un Surface serisi, kolay taşınabilen verimlilik makinesi olarak son birkaç senede yerini sağlamlaştırdı. Ancak Apple da bu sene durmadı ve kendisini büyük ekranlı iPad Pro'yla oyuna dahil etti. Ancak Surface Pro 4, teknik özelliklerde neredeyse her alanda iPad Pro'yu geri bırakacak potansiyele sahip. 

Surface Pro 4 tam bir masaüstü deneyimi sunduğundan biraz daha yüksek güce ihtiyaç duyuyor. Sadece medya tüketip oyun oynamayacağınız, daha çok iş yapacağınız bir tablet satın almak istiyorsanız, tabii ki de iPad Pro ve Surface Pro 4 ihtiyaçlarınızı her türlü karşılayacaktır. Ancak donanımsal konulara biraz fazla takıyorsanız o zaman iPad Pro size göre biraz düşük seviyeli kalabilir. 

Peki ya sizin tercihiniz kimden yana? iPad Pro? Surface Pro 4? 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.