Güncel

Microsoft Apple Store'a kafa tutuyor!

Microsoft dünya çapında 44 mağaza açacak!


Microsoft işletme yöneticilerinden Kevin Turner dünya çapında düzenlenen konferansta 2013'ün sonunda 44 Microsoft mağazası açılacak. Bir sonraki yaz ayında tam olarak aktive edilmesi planlanan Microsoft mağazalarının ilki 18 Ağustos tarihinde Florida, Orlando'da açılacak.

Daha sonra 23 Ağustos'ta Mass, Boston'da açılacak mağazalar ilk aşamada genel olarak Amerika'da bulunacak. Onun takibinde Toronto, Kanada'da yapılacak açılış San Juan tarafından gerçekleştirilecek. 2-3 yıla kadar 75 mağazasıyla piyasaya gireceklerini açıklıyorlar. Karşılaştırma yapacak olursak şu anda piyasada 300 Apple mağazası bulunuyor. Microsoft'un yeni stratejisi Apple mağazalarını gölgede bırakmak olacak.

1342094147_msstore1.png

Microsoft, Surface tabletin de satışa çıkmasıyla elektronik satışlarını artırmayı planlıyor. Ayrıca Microsoft'un 10.6 inç ekran boyutundaki Surface tableti Apple iPad ile rakip olup olamayacağı da bir diğer merak konusu. Önümüzdeki yıla kadar firmanın ön planda yürüttüğü en önemli planlarından bir tanesi bu marketleri olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.