Güncel

Microsoft Apple ve Amazon'u geride bıraktı

Teknoloji sektöründe 1 milyar dolarlık değerlenmeye ulaşan ilk iki şirket olan Apple ve Amazon, 2018 yılını Microsoft'un ardında da tamamladılar.


Şirket değerlenmeleri 2018 yılında teknoloji sektöründe önemli atılımların olduğu bir alan oldu. İlk olarak yıl içinde Apple, ardından da Amazon, 1 trilyon dolar değerlenmeye ulaşan ilk iki teknoloji şirketi oldu. Ancak halen bu rakama ulaşamayan Microsoft, 2018 yılını en değerli şirket olarak kapattı.

Microsoft Apple ve Amazon'u geride bıraktı

Halka açık teknoloji şirketleri içinde 2018'in son dakikalarında en yüksek değerlemeye ulaşan marka olmayı başaran Microsoft, yılı 780 milyar dolar değerleme ile kapattı. Apple ve Amazon yıl içinde 1 trilyon doları görse de hisselerindeki dalgalanmalar yüzünden yılın son dakikalarında daha düşük değerlerden kapanış yaptılar.

Ancak Microsoft'un bu başarısı yıl içinde yapacağı diğer hamlelerle ya da rakiplerinin başarıları ile değişebilir. Bakalım 2019 yılında en değerli teknoloji şirketi hangi olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.