Oyun

Days Gone online özelliklere sahip olacak mı?

Days Gone online özelliklere sahip olacak mı? İşte bu soruya cevap World War Z'nin geliştiricisi Saber Interactive'den geldi.


World War Z'nin geliştiricisi Saber Interactive, Bend Studio'nun tek oyunculu açık dünya oyunu Days Gone'a çok oyunculu mod geliştirme teklifinde bulunmuş ancak Sony bu teklifi reddetmiş. Bildiğiniz gibi PlayStation, genellikle tek oyunculu hikayeleri ile oyuncuları kendisine bağlamayı seviyor. Bu yüzden açıkçası pek şaşırmadık bu duruma.

Venturebeat'e konuşan Saber Interactive CEO'su Matt Karch: "Bir yerde, Sony'ye gittim ve dedim ki 'Days Gone ile ne yaptığınızı görüyorum. Siz de World War Z ile bizim ne yaptığımıza bakın. Belki çok oyunculu mod konusunda size yardımcı olabiliriz' Açıkçası onlar oyunu çıkarmak için ne yapmaları gerektiğine çok fazla odaklanmışlar. Bu cümlelerime karşılık pek sıcak geri dönüş yapmadılar."

Days Gone online özelliklere sahip olacak mı?


"Days Gone duyurulduğunda biz halihazırda kendi oyunumuzu geliştiriyorduk. Sony'nin zombi sürülerini vurgulayan bir oyunun pazarlamasına dolarlar koyacağını bildiğimiz için elbette şansımızı denemek istedik. Ancak o zamandan beri bu sürü unsurlarına daha az odaklandılar ve bence oyunlarının hikaye yönüne daha fazla güveniyorlar. Tebrik ediyorum."
 
"Umarım oyun başarılı olur. Bana eğlenceli görünüyor. Days Gone ile ilgili diğer bir şey ise, insanlar oyun hakkında konuşmaya devam ediyor, ancak Days Gone'ın yalnızca PlayStation'da olacağını unutamayalım. Biz Xbox, PlayStation ve PC'de olacağız ve çok oyunculu odaklıyız. Bence birbirimizi iyi tamamlıyoruz." dedi.

Kısacası Sony, özel yapımlarında online özellikleri kullanmaya pek sıcak bakmıyor. Days Gone 26 Nisan'da PS4'e özel olarak çıkışını gerçekleştirmiş olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.