Güncel

Microsoft CEO'luğuna Android başkanı gelebilir

Sundar Pichai, Microsoft CEO'su pozisyonu için favori aday.

Microsoft CEO'luğuna Android başkanı gelebilir

Yeni gelen raporlara göre Google’ın Android başkanı Sundar Pichai, Microsoft’un yeni CEO’su olarak aday gösteriliyor. Silicon Angle sitesinin haberine göre, Microsoft’a yakın kaynaklar, şirketin Sundar Pchai’nin Microsoft’un CEO’su pozisyonunda en iyi seçenek olduğunu düşündüğünü iddia etti.

Bildiğiniz gibi Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer emekli olarak görevinden ayrılıyor. Ballmer ayrılana kadar Microsoft, CEO arayışlarına devam ediyor. Bu yönde söylentiler ve dedikodular ise bitmek tükenmek bilmiyor. Şimdiye kadar Bloomberg , Re/code ve New York Times gibi sitelerden Ford CEO’su Alan Mulally, Nokia CEO’su Stephen Elop ve Ericsson CEO’su Hans Vestberg gibi isimler geldi. En ilginç isim ise Google’ın Android başkanı Sundar Pichai ismi ile Silicon Angle sitesinden geldi.

1391416922_670-by-35081.jpg

Sundar Pichai, iş zekası ile Google’ın Android ve mobil bölümünü kalkınmasında büyük etken sahibi. Pichai daha önce de Google’dan ayrılmayı denemiş ancak Google’ın 50 milyon dolar teklifine karşı kalmaya karar vermişti.

Microsoft’un görüşmeler yaptığı iddia edilen Sundar Pichai, Microsoft CEO’luğu için en iyi aday diyebiliriz. Microsoft’un mobil pazarda daha etkili olmasını sağlayabilecek bu isim için şirket, hiçbir ücretten çekinmeyecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.