Güncel

Microsoft, Endüstriyel Metaverse ekibinin fişini çekti.

Microsoft, Endüstriyel Metaverse ekibinin fişini çekti. işte olanlar!

Microsoft, Endüstriyel Metaverse ekibinin fişini çekti.

Microsoft, endüstriyel ortamlarda metaverse kullanımını teşvik etmeyi amaçlayan dört aylık bir proje olan Industrial Metaverse Core ekibini durdurdu.

The Information tarafından  Perşembe günü yayınlanan bir habere göre,  teknoloji devi projede çalışan yaklaşık 100 kişiyi de işten çıkardı. Raporda, konuya aşina bir kişiye atıfta bulunularak, şirketin anlamlı gelir elde etmek için daha uzun vadeli projelere daha kısa vadeli projelere öncelik vermek istediği belirtildi.

Microsoft, Endüstriyel Metaverse ekibinin fişini çekti

Dahili olarak "Project Bonsai" olarak anılan Industrial Metaverse ekibi, insanların fiziksel mallar, varlıklar, yerler, süreçler ve ekipmanla etkileşim kurmasını ve bunları optimize etmesini sağlamak için yapay zeka ve dijital teknolojilerin nasıl kullanılacağına odaklandı.

Ekim ayında başlatılan ekip, endüstriyel müşterilerin kullanabileceği bileşenleri oluşturmak için diğer sektörlerin yanı sıra sağlık hizmetleri, perakende finansal hizmetler ve enerji sektörlerindeki müşterilerle birlikte çalıştı.

Microsoft'un, Endüstriyel Metaverse alanında Mercedes Benz ve Coca-Cola da dahil olmak üzere bazı büyük müşterileri olduğunu belirtmekte fayda var. Şirket sözcüsü bildirildi söyledi:

"Microsoft, endüstriyel metaverse'e bağlılığını sürdürüyor. Müşterilerimiz için en önemli endüstriyel metaverse alanlarına odaklanıyoruz ve desteklenme şekillerinde herhangi bir değişiklik görmeyecekler. Gelecekte ek bilgi paylaşmayı dört gözle bekliyoruz"

İşten çıkarmalar,  CEO Satya Nadella tarafından bu ayın başlarında açıklanan 10.00 işçiyi işten çıkarma planının bir parçası  . Hareket, Microsoft'un küresel bir borsa bozgunu ve sert bir ekonomik inişe ilişkin artan korkuların ortasında makroekonomik belirsizlik ve yavaşlayan büyüme ile karşı karşıya kalmasıyla birlikte geldi.

Metaverse, kullanıcıların birbirleriyle ve bilgisayar tarafından oluşturulan nesneler ve avatarlarla etkileşime girebildiği, paylaşılan, sürükleyici, çevrimiçi bir 3B alandır. Microsoft ve Meta Platforms (META) gibi büyük teknoloji şirketleri, meta veri deposunu geliştirmeye şimdiden ilgi gösterdi.

Geçen hafta, Microsoft'un karma gerçeklik operasyonlarını denetleyen Robin Seiler,   Microsoft Mesh ve HoloLens 2 kulaklığı da dahil olmak üzere bazı karma gerçeklik ürünlerini sürdürmeye kararlı olduğuna dair  güvence verdi.

Bununla birlikte, güvenceler, Microsoft'un avatarlar için AltspaceVR toplantı çözümünü sonlandırmasının yanı sıra artık ayrı bir açık kaynak projesi olan Karma Gerçeklik Araç Setini oluşturan tüm ekibini ortadan kaldırmasından kısa bir süre sonra geldi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.