Güncel

Microsoft, GitHub'ı satın aldı!

İddialar bugün kendisini resmi duyuruya bıraktı. Microsoft, yaptığı resmi açıklama ile GitHub'ı 7.5 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu.

Microsoft, GitHub'ı satın aldı!

Bu sabah sizlere Microsoft'un GitHub'ı satın alabileceği iddialarını aktarmıştık. Sonunda bu iddialar gerçeğe döndü ve resmi olarak Microsoft, GitHub'ı 7.5 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu.

Genel olarak göz attığımız zaman market değeri 2 milyar doların üzerinde olduğu bilinen GitHub, kar elde ederek üç katına Microsoft'a tüm isim haklarını sattı. Microsoft'un özellikle genel anlamda duraksama dönemine girdiği 1-2 senelik dönem sonrası rekabete tüm hızıyla devam edeceğinin de böylelikle göndermeleri verilmiş oldu.

Microsoft GitHub'da her şeyi olduğu gibi bırakmayacak. İlk olarak şirketin CEO'su değişecek. Şirketin hem CEO'su hem de kurucusu olan Nat Friedman görevden alınacak ve yarından itibaren göreve Chris Wanstrath getirilecek. Microsoft aldığı bu radikal kararla şirketi istediği gibi yöneteceğinin de sinyallerini vermiş oldu.

Radikal değişimlere gidecek olan Microsoft, öncelikle yönetimden başlayarak çalışan profillerinde de ilerleyen dönemlerde değişimler uygulayacak. GitHub'ın servisleri konusunda da değişiklikler uygulayacak olan teknoloji devi, bu konu hakkında henüz detaylı bir bilgi paylaşımında bulunmuş değil. Bakalım ilerleyen dönemlerde Microsoft, platform üzerinde ne gibi değişiklikler ile karşımıza çıkacak hep beraber göreceğiz.

Yorumlar
Mustafa
Dahi anlamındaki de ayrı yazılır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.