Oyun

Xbox One'a Google Asistan ve Alexa desteği yolda!

Ortaya atılan iddialara göre Xbox One'a çok yakında Google Asistan ve Amazon'un Alexa'sı geliyor.

Xbox One'a Google Asistan ve Alexa desteği yolda!

Microsoft’un oyun konsolu Xbox One için oldukça dikkat çekici bir güncelleme geliyor. 

Microsoft özel oyun yokluğu karşısında can çekişirken bir yandan özelllikler ve servislerle doldurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Windows Central‘ın haberine göre firma oyun konsolu için planları büyütmüş durumda. E3 2018 etkinliği sırasında bizlere neler sunar bilinmez ancak gizli kapaklı bazı planları olduğu bir gerçek.

Xbox One konsollarına Google Asistan ve Alexa desteği yolda. Sızan görselde “Dijital asistanları aktif hale getir” seçeneği görünüyor. Bu seçeneğin varlığı da konsolun işleyişinde kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlanabilir. Henüz entegre amacını bilmesek bile sesli komut özelliği sayesinde konsolumuzu kontrol edebileceğimizi düşünüyorum.

Kullanıcıların konsollarını sesle kontrol edebilmesi gibi özelliklerin yanı sıra platformlar arası desteklerle yetenekler de geliştirilebilir. Merak edilen bir diğer detay ise bu yeniliğin önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan E3 2018 konferansında karşımıza çıkıp çıkmayacağı.

Her ne kadar Microsoft tarafı bu konuda adım atacak gibi dursada oyuncular yine ve yeniden ''oyun nerede?'' sorusunu yapıştırırlarsa ne tarz bir cevap verecekler çok merak ediyoruz.

Bakalım gelecek hafta Microsoft, bizlerin karşısına ne gibi yenilikler ile gelecek hep beraber göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.