Güncel

Microsoft Motorola Mobility' e dava açtı

Microsoft patent ihlali gerekçesiyle Motorola Mobility' e dava açtı.


Patent davaları dur durak bilmiyor. Bu sefer Microsoft Motorla Mobility' e patent ihlali gerekçesiyle dava açtı ve 7 modelin ABD' de ithalatına son verilmesini talep etti.

Google tarafından 12.5 milyar dolara satın alınan Motorola Mobility' i, Microsoft' ta satın almak istemiş fakat Google almasıyla patent davasına yönelmiş.

Bloomberg' in haberine göre; Microsoft sahibi olduğu 7 patentin Motorola' nın 7 modelinde ihlal edildiğini idda ederek bu 7 modelin ABD' de ithalatına yasaklama getrilmesini talep etmiş.

Google, rakiplerinin açtıkları davalarla baş edebilmek için 18 çok önemli patente sahip Motorola Mobility' i aldıklarını açıklamıştı.

Davada söz konusu modeller olan Droid 2, Droid X, Cliq XT, Devour, Backflip ve Charm' ın eposta senkronizasyonu ve batarya şarj seviyesinin gösterilmesi ile ilgili patentleri ihlal edildiği idda edildi.

Fikri haklarını savunmak için mücadele etmenin bir sorumluluk olduğu söyleyen Microsoft' un avukatı David Howard, firma olarak bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceklerini açıkladı.

Bu durum karşısında atağa geçen Motorola ise Mobility' e ait patentlerin geniş çapta ihlali nedeniyle karşı dava açtı.

Bakalım bu işin sonu nereye varacak merakla bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.