Güncel

Microsoft sosyal network sitesi Yammer'ı aldı!

Yammer Microsoft'a 1.2milyar dolara mal oldu.

Microsoft sosyal network sitesi Yammer'ı aldı!

Microsoft satın aldığı şirketler ile sık sık gündeme geliyor. Şimdi ise profesyonel sosyal ağ hizmeti sunan Yammer'ı alıyor, hem de milyar dolar karşılığında. Yammer şimdiye kadar yaklaşık 160 milyona yakın yatırım almıştı. Yammer firmalara ve topluluklara özel bir ağ, kendi kuruluşunuzun ağını oluşturup sizin ağınızdaki insanlarla haberleşmenizi kolaylaştıran Facebook benzeri bir sistem. 4 yaşında olan sitenin yaklaşık 5 milyon kullanıcısı bulunuyor. Microsoft ve Yammer'ın dün anlaşmaya vardığı söyleniyor ancak yine de resmi açıklama henüz gelmedi.

Acaba Microsoft Yammer'ı alarak ne yapmayı planlıyor?

Microsoft bu anlaşmayla ürünlerindeki yazılım alanını geliştirerek daha çekici hale getirmeye çalışıyor diyebiliriz. Windows 8 ve Surface tablet ile ilgili haberlerden sonra Microsoft yazılım alanında büyük değişikliklere gidiyor. Aynı şekilde geçtiğimiz yıl da Skype'ı alarak kendi ürünleriyle entegre etmişti. Yammer temsilcilerinden David Sacks "4 yıl önce Yammer'ı kurduğumuzda büyük şeyler yapmaya hazırdık" sözlerini kullandı. Microsoft ile olan anlaşmamızdan sonra yenilikler yapacaklarını da ekledi.

1340700862_yammer-ceo-david-sacks-le-009.jpg

Yammer IT yöneticilerini belirli ilkeler uygulama ve bilgi koruma imkanı sağlıyor. Microsoft'un ise SharePoint platformunu güçlendirmeyi düşündüğü, yapılan tahminler arasında. Özellikle iş alanında sosyal bağlantının önemli olduğu düşünülüyor. Yammer ve Sharepoint'i birleştirmek Microsoft'a çok büyük fırsatlar sunacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.