Güncel

Microsoft, Windows 10'da umduğunu bulamadı

Microsoft çok şey beklediği Windows 10 hakkında, istediği başarıya ulaşamamış gibi gözüküyor. Windows 10, istenen indirme rakamlarına ulaşamadı.

Microsoft, Windows 10'da umduğunu bulamadı

Yaklaşık bir yıl önce, Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'u şaşalı bir organizasyonla tanıtmıştı. Microsoft, 2017'nin ilk yarısında 1 milyar kullanıcıya erişmeyi hedefliyordu.

Görünen o ki, Amerikalı teknoloji devi, hedefin yaklaşık bir yıl gerisinde gözüküyor. Microsoft sözcüsü, yaptığı açıklama ile; 1 milyar kullanıcı rakamına, 2018’nin ikinci yarısında erişilebileceğini açıkladı.

Şirket sözcüsü çarpıcı açıklamalarda bulundu; "Microsoft Windows 10, pazara muazzam bir giriş yaptı ve ayda 350 milyon indirme sayısı elde etti. Ancak, şirketimizin başka projelerle de ilgilenmesi gerekiyordu. 1 milyar hedefine ulaşacağız ama bu, istediğimizden biraz daha fazla zaman alacak. Yeni ticari ortaklarımız ile heyecan veren çalışmalar yürütüyoruz. Kullanıcı odaklı projelerimize de yoğunlaştık. Gelecekten çok umutluyuz." dedi.

Windows 10 işletim sisteminin, firma tarafından dilenen başarıları elde edememesinin pek çok sebebi var. Özellikle eski ama çok kullanılan donanım ve yazılımlarla sorun yaşaması ciddi bir problem. Diğer bir sıkıntı ise Microsoft'un aşırı "Windows 10'a geçiş" politikaları güderek, kullanıcıları istemeden, yeni işletim sisteminden, daha kullanım fırsatı bulmadan soğutması; yani yanlış reklam politikası oldu. Neyse ki bu baskıcı uygulama da, 29 Temmuz’da son buluyor. İnsanların, kafası rahat bir şekilde seçim hakkına sahip olması ön yargıları kırabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.