Güncel

Microsoft'tan pes dedirtecek inanılmaz hata!

Microsoft Google'dan bakın ne istedi?

Microsoft'tan pes dedirtecek inanılmaz hata!

Telif sahibi şirketler sürekli telifli içerik barındıran korsan linkleri arama motoru Google'dan kaldırma talebi sunuyor. Microsoft’ta Google’dan sık sık bu talepte bulunuyor. Ancak yeni gelen haberlere göre dev yazılım şirketi geçtiğimiz hafta öyle bir hataya imza attı ki artık pes dedirtti. Şirket yanlışlıkla kendi resmi internet sitesi microsoft.com'un Google'dan kaldırılmasını talep etti.

LeakID şirketi Microsoft adına çalışıyor ve Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası'nı dayanak göstererek ilginç bir talepte buluntu. Şirket sunduğu talepte, microsoft.com'u telif hakkı ihlaliyle suçladı ve linkleri Google'dan kaldırılmasını istedi.

1375276431_microsoft-logo4.jpg

Google bu durumun bir hata olduğunu fark etti ve linkleri kaldırmama kararı aldı.

BU hata Microsoft’un ilk vukuatı değil. Şirket, otomatik yazılımı geçen sene yanlışlıkla CNN, Wikipedia, Buzzfeed, TechCrunch, The Huffington Post, BBC, The Washington Post gibi sitelerin Windows 8 beta sürümünü izinsizce dağıttığı gerekçesiyle Google’dan kaldırılması talebinde bulunmuştu.

Yorumlar
Misafir
Microsoft irtifa kaybediyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.