Güncel

Microsoft'un yeni CEO'su kim olacak?

Microsoft'a gelicek olan CEO'yu herkes ilgi ve alakayla merak ediyor.

Microsoft'un yeni CEO'su kim olacak?

Aralık 2013'te Microsoft CEO'su Steve Ballmer, görevini bırakıp artık piyasadan çekileceğini açıkladı. Bunun üzerine de başta Bill Gates olmak üzere Microsoft, onun yerini doldurabilecek olası adayları belirlemeye başlamış ve son zamanlarda CEO koltuğu için Stephen Elop ve Alan Mulally'nin adı geçmişti. Fakat Microsoft'un CEO koltuğuna oturacak kişinin süpriz bir isim olması da bekleniyor.

1389646890_report-three-top-microsoft-investors-call-for-bill-gates-to-step-down.jpg

Steve Ballmer'ın çekileceğini haberi ortaya çıktığında ona en yakın rakip olarak görülen Nokia'nın eski CEO'su Stephen Elop, koltuğu Alan Mulally'e kaptırmış gibi görünüyordu. Fakat gelen son haberlere göre Ford'un CEO'su Alan Mulally bu işi kabul etmedi. Görünüşe göre Mulally, Ford'un başında kalmaya devam etmek istiyor; en azından yaptığı açıklama bu yönde. Bu durumda gözler yeniden Stephen Elop'a çevrilmiş durumda. Ancak daralan listede birkaç aday daha var.
 

Alan Mulally'nin adaylar arasından çekilmesiyle daralan listede Elop'un yanı sıra iki güçlü aday daha var. Bunlardan biri Microsoft'un Bulut ve Şirketler Grubu Genel Müdür Yardımcısı Tony Bates. Halihazırda Microsoft çalışanı olan Bates'in koltuk için şansı büyük. Diğer bir aday ise şu an Pivotal'ın CEO'su olan, ancak daha önce Intel, Microsoft ve VMware'de de çalışan Paul Maritz. Çok yakında Microsoft'ta Ballmer'ın yerine geçecek ismi öğreneceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.