Güncel

Youtube erişime kapatıldı!

13.01.2014 tarihi ile internet kullanıcıları şok yaşamaya başladı. Ünlü video paylaşım sitesi YouTube erişime kapatıldı.

Youtube erişime kapatıldı!

Türkiye'nin en çok tıklanan sitelerinden birisi olan YouTube . 13.01.2014 tarihi itibariyle Türkiye'den büyük bir şok yaşadı.

  • Erişim engeli ilk olarak Uydunet kullanıcıları karşılaşmış durumda. Diğer servis sağlayıcıları şu ana kadar Youtube'u yasaklamış değil.
  • ISS’nizin size verdiği DNS adresinden başka DNS kullanananlar (Open DNS, Google DNS), bu erişim engeline takılmıyorlar.

UyduNet yetkililerine sorduğumuzda konuyla ilgili olarak üst yazı geldiğini ve sitenin erişime kapatıldığını belirttiler. 

Farklı tarayıcılardan yasağın görselleri:

Güncelleme:

UyduNet yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşmenin ardından olayın bir yanlış anlaşılma olduğunu ve teknik bir arıza nedeniyle kaynaklandığını ilettiler .Kullanıcıların bazılarına ise olayın gerçekleşmiş olduğu saatlerde Türk Telekom yetkilileri tarafından gelen yazı ile kapattıklarını belirten UyduNet konuyla ilgili detaylı işlemlerin yapıldığını da ekledi .

Sorun yaşayan UyduNet kullanıcıları müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgileri alabilirler.

Google Chrome:

1389763324_1112.png

Mozilla Firefox:

1389763414_1113.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.