Güncel

Milyarder isim: ''Ethereum para çekmeye devam edecek''

Milyarder Mike Novogratz, Birleştirme coşkusunun 'Ethereum'a para çekmeye devam edeceğini' söyledi.

Milyarder isim: ''Ethereum para çekmeye devam edecek''

Kripto para piyasasının en ateşli destekçilerinden Milyarder Mike Novogratz, dijital varlıklar Proof-of-Work'ten ( PoW ) Proof-of- Stake'e geçerken, piyasanın ikinci en büyük varlığı Ethereum'un (ETH) geleceği hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Milyarder isim: ''Ethereum para çekmeye devam edecek''

10 Ağustos'ta CNBC'den Squawk Box ile konuşan kripto para yatırım firması Galaxy Digital'in CEO'su Mike Novogratz, yakın zamanda gerçekleşecek Merge yükseltmesi nedeniyle şu anda Ethereum'u en yüksek mahkumiyetli kripto ticareti olarak gördüğünü şu sözlerle açıkladı;

“Birleşme büyük bir anlaşma, eskiden sürekli satış yapan ve aslında onu Hodlers ve uzun vadeli sözleşmeler dediğimiz şeye kilitleyen madencilik arzını gerektiriyor. Bu yüzden arzı göreceksiniz, Ethereum'daki talep dengesizliği gerçekten değişiyor.”

Ekledi;

“Fiyatlar her zaman marjda belirlenir, bu yüzden bu Birleşmenin sonunda gerçekleşmesinin coşkusu, Ethereum'a para çekmeye devam edecek.”

Milyarder isim: ''Ethereum para çekmeye devam edecek'' - Resim : 1

Birleşme yükselmeyi tetikliyor

Merge yaklaşırken, Ethereum 10 Ağustos'ta en popüler kripto noktası olurken, son zamanlarda ETH vadeli işlem hacmi yükseltme öncesinde 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Özellikle de, yükseltme duyurulduğundan beri, piyasa çöküşüne direnen fiyatla birlikte ETH'nin değeri arttı. Buna karşılık, uzmanlar ağda birkaç gelişme bekliyorlar. Yakın tarihli bir rapor, birleşmenin Ethereum'u “küresel kurumsal düzeyde bir varlık” haline getirmeye itmek için bir katalizör işlevi göreceğini söyledi.

Bu arada, TÜFE raporunun beklenenden %8.5 daha düşük gelmesiyle ABD Dolar Endeksi düşerken hisse senetleri ve kripto yükseldi. 

Buna karşılık, Ethereum, 223 milyar dolardan fazla bir piyasa değeri ile gün içinde %6,81 ve geçen hafta %10'un üzerinde artışla 1,830 dolardan işlem gördü.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.