Minecraft 'Ray Tracing' karşınızda!

Minecraft, hiçbir zaman grafikleri ile öne çıkan bir oyun olmadı, fakat şimdi 'Işın İzleme' (Ray Tracing) teknolojisi ile Minecraft’ın muhteşem grafiklere sahip olmasına tanık olacağız.

Minecraft 'Ray Tracing' karşınızda!

Oyunculara sunmuş olduğu devasa dünya ve muazzam yaratıcılık gücü ile ciddi bir oyun kitlesi yakalayarak yoluna devam eden Minecraft'ın, son dönemde popülerliğini bir miktar kaybetmiş olduğu bir gerçek. Fakat oyun ışın İzleme (Ray Tracing) teknolojisi ile muhteşem grafiklere sahip olarak, yeniden oyuncuların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Minecraft 'Ray Tracing' karşınızda!

Bilmeyenler için oyundan biraz bahsedecek olursak; blok yerleştirme ve maceraya atılma üzerine kurulu bir oyun olan Minecraft'ı oynamak için tek bir yol yoktur. Aynı zamanda oyuncuların kendi başlarına ne yapmak istediklerine karar verdikleri açık uçlu bir oyundur! 

Bununla birlikte, birkaç mod sunan oyun; Yaratıcı Mod ile oyunculara hayal edebilecekleri her şeyi inşa etmek için sınırsız kaynaklar sunuyor. Hayatta Kalma Modu ise, oyuncuların kendilerini beslemek, barındırmak ve savunmak için dünyayı keşfetmesi ve kaynaklarını araştırması gereken yerler sunuyor.

Minecraft 'Ray Tracing' karşınızda! - Resim : 1

Aynı zamanda arkadaşlarınıza çevrimiçi olarak katılabilir ve kendi kurallarınızı oluşturabileceğiniz oyunla ilgili Digital Foundry tarafından paylaşılan videoda Alex Battaglia ve John Linneman, Full HD çözünürlükte Işın İzleme (Ray Tracing) teknolojisi aktif edilmiş Minecraft ile, aktif edilmemiş Minecraft arasındaki grafik farklarını ortaya çıkarıyor.

Yüksek grafiklerde nasıl bir görüntü sağladığını ve mekansal aydınlatmanın ne denli geliştirdiği açık bir şekilde görülen videoyu aşağıdaki paylaşımdan hep birlikte inceleyelim.

Videoda da izlediğimiz gibi 'Işın İzleme' (Ray Tracing) teknolojisi, nesnelerin ışığa verdiği tepkiyi maksimum doğruluğa çıkarıyor. Yalnızca doğrudan gelen ışığı değil, nesnelerden yansıyan ışığında oldukça gerçekçi görünmesine olanak tanıyor. Şirketin ayrıca, 'genç bir kız ve yakın arkadaşlarının macerasını' konu edinecek olan filminin resmi açıklamaya göre 4 Mart 2022’de vizyona girecek olduğunu da yeniden hatırlatalım.