Güncel

MIT sertifika programı açıyor

Dünyanın en saygın okulları arasında gösterilen MIT Online ders ve sertifika programını başlattı.


Massachusetts Institute of Techology (MIT) başlatacağı bu yeni proje ile isteyen herkesin derslerine katılma imkanı sunacak. Derslerden başarılı olan öğrencilere sertifikaları verilecek. MIT'in bu programı 5 Mart itibariyle başlayacak. Kursun yaklaşık süresi 3 ay olarak belirlenmiş. Kurs kapsamında verilecek olan derslerin çoğu ücretsiz olarak verilecek ancak bazı dersler ücrete tabii tutulacak.

MIT Dekanı Rafael Reif açıklamasında "Dünyanın neresinde olursa olsun bir kişi, bu eğitimi alacak zamana, motivasyona sahipse bu fırsata sahip olmalıdır."diye kaydetti.

1329239891_orta2.jpg

Verilecek olan dersler video şeklinde izlenebilecek. Sertifika programına katılacak öğrencilerin vize, final ve haftalık teslim edilmesi gereken ödevler, laboratuar çalışmaları ve tartışabilecekleri forumları da olacak. Öğrencilerin bu program kapsamında haftalık minimum 10 saatlik bir zaman dilimini ayırması gerekiyor.

1329239912_ortak9343.jpg

Sertifika programına katılmak için;

http://ocw.mit.edu/index.htm

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.