Güncel

MİT'in yeni yüzü

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) kuruluşunun 85. yıl dönümünde kapılarını medyaya açmasıyla başlayan değişim rüzgarı internet sitesine de yansıdı.

MİT'in yeni yüzü

Milli İstihbarat Teşkilatı, bir süredir üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü yeni arayüzünü kamuoyuna sundu. Yeni arayüzü ile kullanıcılara daha hızlı ve daha kolay bilgilendirme yaparak insanların da aradıklarını kolayca bulmasını sağlayacak bir tasarım geliştirdi. Pratik ve kullanışlı olması ile tanınan mit.gov.tr bu kuralını bozmadan yeni değişiklikleri ile göz dolduruyor. Size MİT tarafından sunulan yeni özelliklerden ve tasarımında yapılan değişikliklerden bahsedeceğiz.

- Siteye girdiğimizde İlk olarak göze çarpan değişiklik ana sayfada çocuk bölümü olmakta, www.mit.gov.tr/cocuk.html sitesine girerek çocuklarımıza; İstihbarat nedir, Milli İstihbarat Teşkilatı nasıl çalışır gibi temel bilgileri öğretmekle beraber istihbarat mantığını daha iyi kavramak için çocuklarımıza etkileşimli oyunlar oynatabiliriz.


1330122324_untitled-2-copy.jpg

- Bir diğer yenilik ise Milli İstihbarat teşkilatını tanıtan bir tanıtım filmi yer almakta. www.mit.gov.tr/tanitim_filmi.html. Bilgi erişim ve doğru kararlar üzerine hazırlanan bu tanıtım filmi siteye oldukça büyük dinamiklik kattı. Bununla beraber tarihçesini de güzel bir tanıtım filmi ile insanlara sunuyor.  (www.mit.gov.tr/tarihce_filmi.html)

1330122352_untitled-3-copy.jpg

- Tablo ve İstatistik menüsü ile siteye günde gelen ziyaretçi sayısını, daha çok nelerin merak edildiğini gösteriyor. Ayrıca çeşitli grafikler ile şekillendirilen bu analizler insanların anlaması için kolay bir hale getirilmiş.

1330122388_untitled-5-copy.jpg

- Bu arayüz ile gelişmiş arama motoru sayesinde insanlar aradıklarına çabuk ulaşabilecek ve istediği bilgiye hemen sahip olabilecek.

Site hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler, mit.gov.tr sitesini ziyaret ederek bütün değişiklikleri görebilirler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.