Güncel

MIUI 12.5 beta güncellemeleri devam ediyor! Sorunlar gideriliyor

MIUI 12.5 arayüzü düzelmeye devam ediyor. Arayüzü çalıştıran telefonlar daha akıcı olacak.

MIUI 12.5 beta güncellemeleri devam ediyor! Sorunlar gideriliyor

Bu yazımızda Xiaomi arsyüzünün güncellemelerine odaklanıyor olacağız. Ana ekran için bazı yeni özellikler ve durum, bildirim çubuğu için de düzeltmeler içeren bu yapı sürümü 21.9.18 ile birlikte geliyor.

Değişiklik günlüğüne göre, bu son sürüm, kamera kilitli durumda başlatıldıktan sonra, bildirim çubuğunu aşağı çekip bildirimi tıkladığınızda, desen kilidi açma sayfasının sola kaydırılamama sorununu düzeltiyor.

Ayrıca ana ekrana, kartlar gibi sürükle ve bırak yöntemi ile widget işlevlerini getiriyor. Yeni widget işlevlerini, widget merkezine gidip, "Buraya girmek için ana ekrana iki parmağınızla basılı tutun", saat, hava durumu, fotoğraf albümü gibi sistem uygulaması widget'larını sürükleyip bırakabilirsiniz. Bu güncelleme yeni zengin widget kaynakları da sağlar.

MIUI 12.5 beta güncellemeleri devam ediyor! Sorunlar gideriliyor - Resim : 1

Ayrıca Xiaomi 11 Youth Edition, Redmi K40 ve Xiaomi 10S beta güncellemeleri, bu cihazlarda Android 12 testi yapılması nedeniyle geçici olarak askıya alındığı söyleyelim.

MIUI 12.5 kapalı beta (v21.9.18) güncelleme değişiklik günlüğü

Durum çubuğu, Bildirim çubuğu

  • Kamerayı kilitli durumda başlattıktan, bildirim çubuğunu aşağı çektikten sonra ve bildirime tıkladığınızda, desen kilidi açma sayfasının sola kaydırılamaması sorunu düzeltildi.
  • Kayan bildirimin üzerindeki yuvarlatılmış köşelerin düzgün olmaması sorunu düzeltildi.
  • Bir tema kullanırken yatay modda aşağı çekildiğinde bildirim çubuğunun tam ekran olamamasına neden olan sorun düzeltildi.

Ana ekran

  • Widget işlevleri tamamen yenilendi. Ana ekranın haricine ve masaüstüne yeni widget'lar eklenebilir, karşılıklı sürükle ve bırak özelliğini deneyebilirsiniz.
  • Widget merkezi çok sayıda widget kaynağı sağlar "Girmek için masaüstüne iki parmağınızla içe doğru birleştirin(veya birkaç saniye basılı tutun)"
  • Saat, hava durumu, fotoğraf albümü vb. gibi sistem uygulama widget'ları geldi.
  • Kullanılmayan ekrandaki kartları sürükle ve bırak sıralamasını destekler.

Not:

Android'in büyük sürüm yükseltmesi nedeniyle, Xiaomi 11 Youth Edition, Redmi K40, Xiaomi 10S, 22 Eylül 2021'den itibaren bu telefonlarda dahili testlerin yayınlanması askıya alınacak.

Yorumlar
Göksal
Xiaomi telefonu redmi not 8 şebeke problemi mevcut
Cevapla
Erdem
Resmi not 8 ne zaman güncelleme gelecek 1 yada 1.5 ay önce güncelleme geldi Tlf içine ettiniz yavaşladı mesenger uygulama çalışmıyor
Cevapla
Uğur Bilekli
Resmi Not8 e nezaman 12,5 gelecek...
Cevapla
Kemal
Tüm Xiaomi ürünleri harika...
Cevapla
menalcelik47@gmail.com
Redmi not 9 pro kullanıyorum 12.4 de kaldı 12.5 ne zaman gelecek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.