Güncel

MIUI 13 Fontu “Mi Sans” Piyasaya Sürülmeden Önce Sızdırıldı!

MIUI 13 tanıtılmadan önce bazı özellikleri sızdırılmaya devam ediyor. Bu yazımızda yeni arayüzün gelecek olan yazı fontu Mi Sans hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

MIUI 13 Fontu “Mi Sans” Piyasaya Sürülmeden Önce Sızdırıldı!

Bir sonraki yaklaşan ana yapı MIUI 13 hakkında oldukça fazla sızıntı duyuyoruz. Son zamanlarda, MIUI 13 logosu ortaya çıktı ve bazı eğitim videoları da yeni özellikleri tanıtmıştı. Xiaomiui'ye göre MIUI 13, Mi Sans ve Mi Prototype 210317 olmak üzere iki yeni yazı tipi içerecek ve bu değişiklikler MIUI 12.5 Enhanced Beta sürüm 21.7.3'ten itibaren görülebilecek.

MIUI 13 Fontu “Mi Sans” Piyasaya Sürülmeden Önce Sızdırıldı! - Resim : 1

Bunlar fontlar arasında Mi Prototype 210317, Mi Sans yazı tipinin kalın versiyonudur. Bu yazı tipleri, mevcut Mi Lan Pro VF (Little Milan Pavilion Pro VF) yazı tipinin yerini alacak. MIUI 11 sürümüyle birlikte Xiaomi, Mi Lan Pro VF (Little Milan Pavilion Pro VF) yazı tipini yayınladı ve MIUI 12'ye de ekledi. Ancak yaklaşan büyük yapı MIUI 13 ile bu durum değiştirilecek.

Yeni MIUI Yazı Tipi

MIUI 13 Fontu “Mi Sans” Piyasaya Sürülmeden Önce Sızdırıldı! - Resim : 2Üstelik Mi Sans yazı tipi daha modern ve oval. Mi Lan Pro VF, Mi Sans ve Mi Prototype 210317'yi karşılaştırırken, Mi Sans, Mi Lan Pro VF'den daha oval bir şekle ve daha yumuşak çizgilere sahip. Ayrıca iki özel Xiaomi karakteri içeriyor bunlar: Xiaomi'nin yeni logosu ve ayrıca MIUI logosu." 

MIUI 13 Fontu “Mi Sans” Piyasaya Sürülmeden Önce Sızdırıldı! - Resim : 3

MIUI 13 Lansman Tarihi

Xiaomi'nin 28 Aralık'ta Çin'de Xiaomi 12 serisi ile birlikte yeni bir lansman konferansıyla MIUI 13 kaplamasını tanıtması bekleniyor ve bu sürümün Global kullanıcılara ise Çin'de duyurulmasından bir ay sonra olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.