Güncel

MIUI 13 güncellemesini sevmediniz mi? Sürüm nasıl düşürülür buradan öğrenin!

Eğer sizlerin de cihazlarında MIUI 13 güncellemesi sıkıntılar çıkarıyorsa hiç dert etmeyin. Bu makalemiz ile sürüm düşürme (Downgrade)işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

MIUI 13 güncellemesini sevmediniz mi? Sürüm nasıl düşürülür buradan öğrenin!

Bu yazımızda, Xiaomi güncellemesinden nasıl eski sürüme geçirileceği konusunda adım adım "Nasıl Yapılır" makalesi sunuyoruz. Bu adımlar tüm Xiaomi, Redmi ve POCO telefonları için de geçerlidir. Sürüm düşürme işlemlerinde kurtarma işlemi olmayacağı için bir masaüstü bilgisayar gerekiyor. Eğer Bilgisayarınız hazırsa başlayalım...

Xiaomi Güncellemesi: Sürüm düşürme

Sürüm düşürmeye başlamadan önce lütfen resimlerinizi, videolarınızı ve cihazınızda bulunan diğer her şeyin yedeğini alın. Burada örnek olarak MIUI 13'den diğer sürümlere düşürme işlemlerini yapacağız.

Xiaomi Güncellemesini düşürmek için, şu anda bulunduğunuz sürüm olan Fastboot ROM'unuz dahil olmak üzere iki dosyaya ihtiyacınız vardır. Ayrıca, geçmek istediğiniz sürümün Fastboot ROM'na da ihtiyacınız olacak. Fastboot ROM dosyalarını cihazınızın versiyonuna göre indirmeniz gerekmektedir. Burada ki bağlantıdan kendi Xiaomi güncelleme ROM'unuzu arayın (Resmi ROM'lar burada bulunuyor) MIUI Downloader.

Dosyaları İndirin

  • Siteye gittiğinizde reklam engelleyiciniz yok ise muhtemelen tam sayfa bir reklam görürsünüz, sağ üstten kapatın.
  • Ana sayfada cihazınızın modeli yok ise üst tarafta yer alan "Mi Phone" bölümüne bakabilirsiniz. Modelinizi bulduktan sonra stable olan geçmek istediğiniz MIUI ROM'unuzu indirin.

MIUI 13 güncellemesinden eski sürümlere düşürme işlemleri anlatıyoruz!

Hesaplarınızı Kaldırın

Hem kurtarma ROM'unuz (Recovery) hem de düşürmek istediğiniz sürüm olan dosyalara sahip olduğunuzda, MIUI bölgenize göre indirip indirmediğinizi kontrol edin. Ardından aşağıdaki adımları takip edin;

  • Ayarlar, şifre ve güvenliğe gidin,
  • Ekran kilidinizi, parmak izinizi ve yüz kilidinizi kaldırın.
  • Bunu yaptıktan sonra Mi Hesabına dönün, hesabı kaldırın ve Google hesabınızıda kaldırın.

Aklınızda bir soru olabilir, neden tüm hesapları ve güvenlik önlemlerini kaldırıyoruz? Çünkü eski sürüme geçeceğimiz ve fabrika ayarlarına sıfırlama yapacağımız zaman, bu hesapları kaldırmazsanız, düşürülen MIUI'nizi ilk kez başlattığınızda bu hesaplarda tekrar oturum açmanız gerekecektir. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız telefonunuzu açamayabilirsiniz.

Eski sürüme geçiş

  1. Akıllı telefonunuzun pilinin %50+ olduğundan emin olun.
  2. Ayarlar >> Telefon hakkında >> MIUI sürümü'ne gidin.
  3. İçeri girdikten sonra, "MIUI sürümü" yazısı üzerine geliştirici oluncaya kadar birkaç defa tıklayın.
  4. Ardından, sağ üst köşedeki üç noktadan «Güncelleme paketi seç» seçeneğini seçin.
  5. Son olarak indirdiğiniz ROM'un zip dosyasını seçin ve güncellemeye devam edin.

Eğer bu adımlar ile yapamazsanız burada bulunan adımlarla da yapabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.